UWAGA!

Czego na wieży robić nie wolno

 Elbląg, Zanim spojrzymy na miasto z wysoka, warto rzucić okiem na regulamin korzystania z tarasu widokowego
Zanim spojrzymy na miasto z wysoka, warto rzucić okiem na regulamin korzystania z tarasu widokowego (fot. MS)

Nie śmiecić, nie pić, nie palić. Na wieżę katedralną nie będą wpuszczane osoby będące pod wpływem alkoholu, środków odurzających, a także te zachowujące się agresywnie. Ze względów bezpieczeństwa siły na zamiary muszą też mierzyć rodzice, którzy 366 stopni zdecydują się pokonać ze swoimi dziećmi, szczególnie tymi najmłodszymi. W drogę na taras widokowy nie należy zabierać ze sobą plecaków i waliz, bo schody są wąskie, odwiedzających wielu i mogłyby tworzyć się niebezpieczne korki. Na górze z kolei należy powściągnąć emocje i nie wspinać po siatce zabezpieczającej, nie wchodzić na barierkę i - co równie ważne - nie karmić ptaków.

Wieża katedralna z tarasem widokowym to obecnie największa, a na pewno najwyższa atrakcja w Elblągu. Chętnie odwiedzają ją mieszkańcy, a niebawem będą szturmować także turyści. W trosce o własne bezpieczeństwo należy stosować się do zasad zapisanych w regulaminie korzystania z tarasu widokowego.
       Wejście na poziom +5, na wysokości 67,08 m, wymaga pokonania 366 stopni schodów, w związku z tym niewskazane jest wchodzenie na wieżę osobom cierpiącym na lęk wysokości, z wadami serca, dysfunkcjami narządów ruchu lub innymi schorzeniami, które mogą być przyczyną wypadku. Lepiej zrezygnować z modnych szpilek (to rada dla pań) na rzecz wygodnych butów sportowych. Taka zamiana może zapobiec kontuzji. Nie należy na górę taszczyć ze sobą plecaków czy waliz, bo może to powodować utrudnienia w ruchu na wąskich schodach. Rodzice dzieci młodszych (do 12. roku życia) powinni mieć na nie oko, zabierają je na wieżę na swoją odpowiedzialność.
       Na taras nie będą wpuszczane osoby będące pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. I słusznie, taki widok powinno się podziwiać na trzeźwo. A na górze: nie wspinać się na siatkę zabezpieczającą, nie wchodzić na barierkę tarasu, niczego z niego nie wyrzucać, nie palić papierosów i nie karmić ptaków.
       Wieżę będzie można odwiedzać do 15 października, codziennie, z wyjątkiem poniedziałków. Wstęp jest bezpłatny.
      
       Więcej o nakazach i zakazach przeczytamy w regulaminie korzystania z tarasu widokowego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama