UWAGA!

Czerwone serce znów mocno zabije

 
Elbląg, Czerwone serduszka na kurtkach, czapkach i wózkach dziecięcych - 14 stycznia również i Elbląg będzie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Czerwone serduszka na kurtkach, czapkach i wózkach dziecięcych - 14 stycznia również i Elbląg będzie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Przez chwilę nie do końca było wiadomo, czy elbląski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy się odbędzie. Ostatecznie wszystko "zagrało" i równo za miesiąc na elbląskiej starówce usłyszymy już po raz 22. gromkie "Siema!". Tymczasem prace nad organizacją idą pełną parą, można jeszcze zostać wolontariuszem, a także zgłaszać lokalne sztabiki.

Wielki Finał przypada 12 stycznia 2014 r. Jego organizatorem jest, tak jak w kilku poprzednich latach, Regionalne Centrum Wolontariatu. Do wtorku, 17 grudnia, czeka na wolontariuszy (trzeba się spieszyć, bo zostało tylko 50 wolnych miejsc).
       - Należy stawić się u nas ze zdjęciem i numerem PESEL. Skanowanie odbywa się na miejscu. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia muszą pamiętać, że na ich udział w kweście WOŚP wymagana jest zgoda opiekunów - tłumaczy Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolonatriatu.
       Zgłaszać się mogą również lokalne sztabiki.
       22. Finał odbędzie się pod znakiem elbląskich artystów. Regionalne Centrum Wolontariatu zachęca wszystkich lokalnych artystów, wokalistów oraz zespoły do tego, aby zgłaszać się do sztabu WOŚP z propozycją zagrania.
       - Spośród otrzymanych zgłoszeń wybierzemy tych, którzy zagrają 12 stycznia na scenie głównej na Starym Rynku - informuje RCW i dodaje: - Co prawda w Sztabie WOŚP Elbląg nie brakuje wolontariuszy ani zapału do pracy, jednak brakuje sponsorów i darczyńców, którzy wsparliby ten finał. Nadal poszukujemy ciekawych przedmiotów oraz gadżetów, które staną się  obiektami licytacji. Bardziej wartościowe przedmioty będą dostępne na aukcji internetowe, a drobniejsze gadżety zasilą lokalne sztabiki. Jeżeli macie w domu/firmie/na magazynie/w szkole przedmioty, które moglibyście przekazać na aukcje WOŚP w Elblągu, możecie je przynosić do Sztabu lub skontaktować się z nami byśmy je od Was odebrali.
      
       Biuro Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul.: Związku Jaszczurczego 17, p. 26 jest czynne od godz. 9 do 16, a we wtorki i czwartki w godz. od 9 do 18.

      
      
oprac.mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Żebractwo ma sie dobrze. Takie jest moje zdanie.
 • to masz ciulowe zdanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  6
  horrorshow(2013-12-12)
 • idź się lecz, ty od żebractwa. pisowy działaczu
 • znowu na starym. .. beznadzieja, ale i tak fajnie, ze zagraja; )
 • Jezus zachęcał do dawania datków. Nie ganił też podatków. Ale. .. za Jego czasów podatek na świątynię wynosił tzw. dwudrachmę czyli dwie dniówki robotnika i dwa lub trzy razy tyle na administrację państwową na rok. W czasach staro biblijnych to 10 procent. Dziś, łącznie to nawet 70 procent. Państwo więc ma to niech da. Państwo nie chce dać i promuje żebractwo. Przeczytaj i pomyśl. Bóg dał Ci głowę nie po to by Ci się wody do szyji nie nalało lecz po to byś myślał.
Reklama