UWAGA!

Teraz ja - Czeski film na parkingu

Elbląg, Czeski film na parkingu
(fot. nadesłana)

Ostatnio wybrałem się na zakupy z żoną i nieuniknione było skorzystanie z płatnego parkingu, a co za tym idzie, parkomatu. Przeczytaliśmy jasny komunikat, że automat nie wydaje reszty...

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu, od 1 lipca w strefach płatnego parkowania, za postój samochodu, niezależnie od czasu, płacimy 50 groszy. Teraz jestem tego absolutnie pewien, ale wtedy ta pewność gdzieś prysła. Na parkomacie czytamy informację, że 50gr uprawnia do parkowania na cały dzień. Jednak wyżej "krzyczy" tekst ostrzegający czerwonym kolorem, że za 50gr postoję 15 min. O co chodzi, myślę. Po chwili konsternacji wrzucam 2zł tak na wszelki wypadek. Komunikat jaki wyskoczył na wyświetlaczu uświadamiał mnie, że 2zł to za dużo. Tak więc zwrot monety i kombinujemy dalej. Przyglądaliśmy się temu ustrojstwu jakby nas zahipnotyzował. W jednym rogu czytamy, że przyjmuje monety od 10gr do 5zł, a w drugim że do 50gr. Przyznam szczerze, iż moja cierpliwość była na granicy i już miałem zamiar wracać do samochodu i szukać miejsca gzie indziej. Uratowała nas jednak miła Pani, która właśnie parkowała. Zapewniła nas, że 50gr wystarczy. Postanowiliśmy zaryzykować. Wrzucam monetę i sukces, komunikat czy akceptuję. Oczywiście, akceptuję i wychodzi upragniony kwitek. Zadowolony zerkam na niego, potem jeszcze raz i jeszcze. No nie wierzę! Na świstku wydrukowane: Parkowanie do 16:38, czyli 15min. Tego było już za wiele. Nie myśląc o możliwych konsekwencjach wynikających z nieopłacenia dodatkowego czasu, wrzuciłem kwitek za szybę i ruszyliśmy na zakupy.
       Dla zorientowanych mieszkańców nie stanowi to problemu. Warto jednak mieć na uwadze pozostałe osoby korzystające z parkomatów. Chociażby przyjezdni z innych miast. Wielu będzie takich, których takie doświadczenie wręcz zrazi do Elbląga.
       Rozumiem, że wprowadzone zmiany są świeże i czasu wymaga przeorganizowanie całego systemu, jednak niewiele kosztuje krótka informacja na każdym z parkomatów, wyjaśniająca chwilowe sprzeczne komunikaty. Warto oszczędzić nerwów korzystającym, jak i osobom odpowiedzialnym za obsługę SPP.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 51
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.2 42 38

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tępak.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  41
  Czytelnik_MOBI_91461(2013-08-08)
 • Urzędasy o tym wiedzą bardzo dobrze, a Ty się obywatelu stresuj i tyle ! Takie oto jest podejście władzy do obywatela w Elblągu jak i w całej Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  4
  mechanik_amator(2013-08-08)
 • To jest wlasnie nowa wladza, nie trzeba bylo glosowac na Wilka.
 • Człowieku! wszystkie media o tym trąbią od ponad miesiąca: 50 gr ZA CAŁY DZIEŃ! Jest informacja na parkometrze! Nie jesteśmy statystycznymi Amerykanami, żeby nam wkładać wszystko łopatą do głowy. Wyobraźmy sobie sytuację hipotetyczną: miasto płaci za: 1) nową (tymczasową) wizualizację parkometrów; 2) nowe (tymczasowe) oznakowanie SSP; 3) nowe (tymczasowe) oprogramowanie parkometrów. .. I po co? Żeby ktoś mógł napisać kolejny, nic nie wnoszący "artykuł" w dziale TERAZ JA.
 • Szary, aleś ty mało rozgarnięty jesteś. .. Aż żal cztery litery ściska :) Ty tylko udajesz czy naprawdę jesteś nieudacznikiem? Bo dla wszystkich sprawa od dawna jest jasna tylko nie dla ciebie. .. .
 • Jaki gamoń. Chryste. .. Na maszynie jest napisane, że opłata jednorazowa 0,50 zł na cały dzień. Idź z tym jeszcze do TV baranie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  22
  Kumaty(2013-08-08)
 • a mnie rozbrajają takie właśnie mózgi, które nie patrzą na tabliczkę (nad parkometrem na dworcu) gdzie jest wyraźnie napisane, że płatne tylko do 17:00 i twardo o 17:30 wrzucają kasę i losują bilety :D
 • Co za idiota, masakra
 • Typowy polski bajzel. Robione jakieś zmiany bez wystarczającej informacji i nie dokładnie. Część zmieniona część zostawiona bo po co zmieniać "przecież wszyscy wiedzą". Do tych co powyżej się wymądrzają. Wyobraźcie sobie, że do tego miasta jeszcze czasem ktoś z zewnątrz zajeżdża i nie czyta raczej lokalnych gazet żeby się zapoznać ze zmianami w parkowaniu. Na całym normalnym świecie takie zmiany w parkometrach były by przeprowadzone szybko i w sposób czytelny ale nie w tym kraju. Dodatkowo dramatem jest postawa ludzi piszących komentarze powyżej. Jeszcze bronią bałaganu urzędniczego bo się po prostu do niego przyzwyczaili i nie wiedzą, że może być inaczej, czytaj NORMALNIE!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  mamdość(2013-08-08)
 • bym wrzucił 300 zł i oskarżył o kradzież a ta kwota podlega pod paragraf, zwykłego elblążanina pracującego za 1200 nie stać ale jakaś gazeta może się tym zająć.
 • Każdy rozgarnięty człowiek przyjeżdżający z zewnątrz zanim wrzuci monetę spokojnie przeczyta informację na parkomacie i zrozumie. Nierozgarnięty szary lub jemu podobny osobnik czytać nie umie albo nie rozumie słowa pisanego - ot i elbląski bajzel i szukanie dziury w całym przez miejscowych mącicieli.
 • Autor posiada dostęp do internetu a w mózgu sieczka. Jakiś czas temu pisano na ten temat dość obszernie ale twe szare komórki coś kiepsko pracują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  10
  zły(2013-08-08)
Reklama