UWAGA!

Czy komendanta policji czeka emerytura?

 Elbląg, Insp. Marek Osik kieruje elbląską komendą policji od 2008 r.
Insp. Marek Osik kieruje elbląską komendą policji od 2008 r. (fot. arch. WS)

Głośnym echem w policji odbiły się zapowiedzi nowego kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o odsunięciu od służby funkcjonariuszy, którzy służbę zaczęli jeszcze w PRL. Wiele wskazuje na to, że na wprowadzenie tych słów w czyn nie będzie czekał insp. Marek Osik, komendant miejski policji w Elblągu. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zamierza on przejść na emeryturę i złożył już w tej sprawie raport. Jednak oficjalnie ani sam zainteresowany, ani Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie tej informacji nie potwierdza.

Zmiany w policji mają podłoże polityczne. Za TVN 24: - Nam się wydawało w 2007 roku (gdy po raz pierwszy rządził PiS - red.), że ten problem, jeśli chodzi o funkcje kierownicze, został załatwiony. Ale najwyraźniej wrócił. Są takie garnizony policji, gdzie znaczną liczbę funkcji kierowniczych sprawują funkcjonariusze, którzy swój rodowód wiodą może nie z SB, ale od MO - mówił na antenie Telewizji Republika Jarosław Zieliński, który nadzoruje w MSW służby mundurowe.
       Zarówno obecny komendant główny policji, jaki i dziewięciu komendantów wojewódzkich (wśród nich jest insp. Marek Walczak z KWP w Olsztynie) oraz 24 zastępców komendantów, założyło mundury jeszcze w PRL. Ponadto 122 komendami miejskimi lub powiatowymi kierują funkcjonariusze, którzy zaczynali służbę jeszcze przed przemianą ustrojową. Wśród nich jest insp. Marek Osik, szef elbląskich policjantów, który w w 1988 r. był kursantem Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Elblągu. W 1990 r. był już funkcjonariuszem Kompanii Patrolowej Komendy Rejonowej Policji w Elblągu. Później pracował w wydziale dochodzeniowo-śledczym, kryminalnym, był zastępcą komendanta rejonowego policji w Elblągu, powiatowego policji w Malborku, komendantem powiatowym policji w Nowym Dworze Gdańskim. W 2008 r. został komendantem miejskim policji w Elblągu. Miał wówczas 39 lat.
       Nieoficjalnej informacji o swoim przejściu na emeryturę insp. Marek Osik nie potwierdza i odmawia komentarza. Głosu w tej sprawie nie zabiera także Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. - Oficjalnie żadne pismo do nas nie wpłynęło, informacji więc nie potwierdzamy - powiedział sierż. Tomasz Markowski z zespołu prasowego KWP.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • PiS mowi o braku awansow dla tych, co zaczeli kariere w milicji, a nie wyrzucaniu ich z pracy. Jak przestaniecie sie opierac na "informacjach" TVNu to i artykuly zyskaja na obiektywnosci. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  22
  prawdziwek123(2015-12-08)
 • no to mamy zabawę w TKM wyd. II poprawione, aż do dna. .. ..
 • No i się zużył przez tyle lat ciężkie harówki. Teraz może się jeszcze przyda jako ochroniarz. Tylko czy nie za stary przypadkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  6
  klaun(2015-12-08)
 • Kolejne sprostowanie jak zwykle pradziwek123 zawsze dziewica i nieskalana prawdą. .. ..
 • Najgorszy komendant od czasów Stalina i do tego karierowicz. Nareszcie. Płakać nie będziemy, wręcz przeciwnie-wynocha.
 • Gorszy od niego jest tylko Konert
 • Już oni tam wiedzą komu "łeb odstrzelą". Tchórze zamiast wziąć na klate to uciekają jak szczury na emeryture. To świadczy jakimi byli funkcjonariuszami.
 • .ale się kuzwa napracował w życiu toż to młody ogon jeszcze
 • Nie obrażajcie człowieka. Denerwują mnie działania policji jak każdego chyba w tym kraju, ale to nie powód ujadania. Policja jest skierowana w większości na dofinansowanie budżetu z Twoich i moich pieniędzy z mandatów - takie polecenia z ministerstwa. Odchodzi na emeryturę, bo może po prostu nie ma ochoty na babranie się z urzędasami PiS. Jeżeli sam nie odejdzie to go odwołają pod przykrywką pseudoafery i w to miejsce wstawią "swego". Tak to niestety działa. Stworzyć podejrzenia, zawiesić, odwołać, wstawić swego, wszystko odwołać i dać odprawę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  9
  Gawel(2015-12-08)
 • Nikt tu nikogo nie obraża bo takie są fakty. Laurek niech się nie spodziewa bo nie ma za co. Jeżeli policjant odchodzi na emeryture nagle to zawsze ma to drugie dno.
 • Następny do odsunięcia ten ze straży pożarnej. Zadeklarowany komuch spowinowacony z SLD obecnie PO i PSL.
 • Sitwa PiS do władzy bierze albo komuchółw (Poseł Pietrewicz) albo ułaskawionych przez siebie (M. Kamiński i s-ka) przestępców. Ale co sie dziwić, Kaczyński też jest skazany 10 razy prze z Sąd i ludzie mu wierza. , ,Głupi naród wszystko kupi" - J. Kurski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  12
  OszukanyprzezPiS(2015-12-08)
Reklama