UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy miasto doczeka się sekretarza?

 
Elbląg, Czy jeszcze w tym roku poznamy nazwisko nowego sekretarza miasta?
Czy jeszcze w tym roku poznamy nazwisko nowego sekretarza miasta? (fot. arch. WS)

Tylko jedna oferta wpłynęła na ogłoszony już po raz czwarty konkurs na sekretarza miasta. Co prawda, mogą jeszcze nadejść zgłoszenia listowne i na te właśnie czeka magistrat. Czy jeszcze w tym roku uda się obsadzić jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim?

Ostatnim sekretarzem miasta był Jarosław Lango, który z początkiem grudnia 2011 r. rozpoczął pracę w Zarządzie Budynków Komunalnych. I tu rozpoczyna się długa historia poszukiwania jego następcy. Do pierwszego naboru, który odbył się w lutym 2012 r., zgłosiły się cztery osoby. Tylko jedna spełniła wymagania formalne. Ostatecznie jednak, po rozmowie kwalifikacyjnej, nie została zatrudniona.
       Drugi konkurs odbył się cztery miesiące później, w czerwcu 2012 r. Wtedy oferty przesłały trzy osoby, ale żadna nie spełniła wymagań formalnych.
       Do trzeciego konkursu przystąpiono na przełomie grudnia 2012 r. i stycznia 2013 r. Zgłosiło się trzech kandydatów, z których jeden spełnił wymagania formalne, ale i tak nie został zatrudniony.
       Chętni więc są, ale problem z ostatecznym wyborem kandydata być może wynika z wysokich wymagań dotyczących tego stanowiska.
       Potencjalny sekretarz miasta powinien bowiem:  mieć wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku prawo lub administracja, co najmniej 6-letni staż pracy na stanowiskach urzędniczych, w tym co najmniej 4- letni staż pracy na kierowniczych stanowiskach urzędniczych w jednostkach administracji samorządowej. Powinien także znać przepisy z zakresu postępowania administracyjnego i prawa pracy, ustawę o samorządzie gminnym, ustawy o samorządzie powiatowym, ustawy o samorządzie województwa i ustawy o pracownikach samorządowych. Wśród wymagań niezbędnych jest też "brak przynależności do partii politycznych."
       Jego praca ma polegać m.in. na zapewnieniu sprawnego funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz miejskiej administracji samorządowej. Ma sprawować nadzór nad prawidłową organizacją pracy, przestrzeganiem wewnętrznego porządku pracy, prawidłowym wykonywaniem czynności kancelaryjnych i archiwalnych oraz nad obsługą klientów UM
       Czwarty konkurs na stanowisko sekretarza miasta został ogłoszony na początku grudnia br. Chętni mieli zgłaszać się do 16 grudnia.
       - Otrzymaliśmy jedną ofertę, która nie była jeszcze oceniana pod względem, czy spełnia wymogi formalne – poinformowała dziś (18 grudnia) Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Czekamy też na dokumenty, które mogły zostać wysłane pocztą.
       Czy uda się obsadzić stanowisko sekretarza miasta jeszcze w tym roku? Pytanie pozostaje otwarte.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Za komuny narzekali na przerost urzędników a teraz urzędników więcej i coraz więcej pitolenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  Jużniegłosuje45(2013-12-18)
 • Uważam, że najlepszym kandydatem były Lech Kraśniański. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  17
  na.ulicy.mówią(2013-12-18)
 • A po co? Tnijcie koszty siebie urzedasy. Funkcję sekretarza moze pełnić pani. .. Monika Rzecznik Wilka, albo te dwie sekretarki z biura prezydenta co to tylko kawę pic umieją i blokować dostep do prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  /Alojzy/(2013-12-18)
 • Wy się w tym UM zastanowcie czemu w Elblągu jest więcej biurw niz mieszkańców? Wkrótce nie bedzie miał was kto utrzymywać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  /Alojzy/(2013-12-18)
 • A moim zdaniem skoro nie mogą znaleźć odpowiedniego kandydata po raz kolejny powinni zmienić wymagania. Co to za wymóg, że kandydat powinien minimum 6 lat przepracować na stanowiskach urzędniczych ? Zamykają drogę do kariery innym, tylko pchają swoich na stołki. Na pewno znajdzie się kilka osób w Elblągu posiadających odpowiednie wykształcenie, wiedzę, niekaranych, doświadczenie w zarządzaniu zespołem ludzi, a nie posiadających stażu pracy w urzędach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  13
  mechanik_amator(2013-12-18)
 • Wilku jeszcze nie podziękował oficjalnie Grupie Referendalej, że mu udostępnilismy fotel prezydenta Elbląga. Ktos inny sie napracował a inny zebrał plony, fajnie. O ani słowa "DZIĘKUJE".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  12
  Referendysta-Alojzy(2013-12-18)
 • Przecież "konkurs" już dawno jest rozstrzygnięty, a wygra go radny Fedorczyk z PIS-u, o czym zresztą poinformowaliśmy wszystkie media (no chyba, że zrobi mu się głupio i się wycofa).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  9
  NowaPrawica(2013-12-18)
 • Mogę powiedziec tylko jedno, patrz zdjęcie tutaj:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  StanczykElbląski(2013-12-19)
 • Nie ma sekretarza już 2 lata i miasto funkcjonuje, więc o co chodzi. Etacik jest niepotrzebny.
 • Z Onetu : "Co strefa, to inwestycja za co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Razem zebrało się projektów za 886,2 mln zł. Do Wigilii będzie ich więcej", - a co w naszej spec strefie droga władzo?
Reklama