UWAGA!

Czy pies musi gryźć?

 
Elbląg, Czy pies musi gryźć?
fot. policja

Wczoraj (8 listopada) elbląscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Węzinie. Uczyli najmłodszych, jak mają się zachować, gdy zaatakuje je agresywny pies.

Spotkanie było częścią programu "Czy pies musi gryźć?". Podstawowym zadaniem programu jest kształtowanie wśród dzieci właściwych zachowań w trakcie kontaktu z agresywnym psem, a także sposoby rozpoznawania agresywnych zachowań czworonoga - wyjaśnia asp. Mariusz Krężel, z wydziału prewencji elbląskiej policji. Policjanci uczyli dzieci przyjmowania postawy tzw. żółwia, która minimalizuje skutki pogryzienia. Najmłodszych najbardziej ucieszył w zajęciach udział psa. Dodatkowo dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policyjnego czworonoga, jak szkoli się takie psy, jak długo pracują w policji oraz jak odpoczywają po służbie. Na koniec spotkania maluchy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantami i z psem Diablo.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nikt niestety nie wytłumaczył dzieciom że drażniony pies zapamiętuje na długo drażniącego i przy nadarzającej się okazji role się odwracają, tylko że pies drażni w inny sposób -psi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  reksio(2017-11-09)
 • A proszę nas pouczyć jak bronić się przed agresywnymi funkcjonariuszami, którzy pomimo, że byli bardzo agresywni ( oczywiście kompletnie bezpodstawnie), to do tego oskarżają bogu winnego obywatela, składając fałszywe zeznania powodując jego oskarżenie, co kończy się potem sądem? Czekamy na gruntowną reformę w Policji !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  ofiarapsa(2017-11-10)
 • Panie Komendancie Pana szef MSWiA Mariusz Błaszczak, powiedział w TVP "Gość Wiadomości" dość dziadowskiego państwa !!! Właśnie to powinno być mottem dla Pana, gdzie każdy robi, co chce a Policja się biernie temu przygląda. Kompletny brak poszanowania obywateli, którzy chcieliby te panujące dziadostwo zmienić, a z którymi w ogóle nie chcecie współpracować a powiem wręcz takich próbujecie ukarać, tak tak ukarać !!!
 • Do poprzednika - święta prawda!
 • Tam z tyłu to nie asp. Gorczyński?
 • pies musi gryzc, inaczej bedzie mial problem z przelknieciem nie rozdrobnionego pokarmu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  bolek123(2017-11-10)
 • czy psy przypadkiem nie gryzą a kąsają?
 • Panie dzielnicowy z dziećmi wychodzi pan dość dobrze, ale w pracy jako dzielnicowy to już nie najlepiej. Powinien pan się bardziej starać i być więcej aktywny w swojej pracy, bo praca dzielnicowego nie polega tylko na braniu wypłaty.
Reklama