UWAGA!

Czy w Elblągu czujemy się bezpiecznie?

 
Elbląg, Czy w Elblągu czujemy się  bezpiecznie?

Coroczna ankietyzacja elblążan jest najważniejszym miernikiem dla policjantów. Jest nie tylko wskazówką, jakie działania należy kontynuować, ale co najważniejsze – jak chronić mieszkańców i ograniczać przestępczość jeszcze skuteczniej. Ankieterzy pojawią się, między innymi na osiedlu Zawada, Nad Jarem, Za Politechniką, Zatorzu i w centrum miasta. Zachęcamy do udziału w ankiecie, gdyż bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Jutro (28 października) uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu przeprowadzą wśród mieszkańców Elbląga ankietę, oceniającą pracę elbląskich stróżów prawa. Jednym z ważniejszych pytań będzie to, czy elblążanie w swoim miejscu zamieszkania, czują się bezpiecznie. W tym roku dodatkowo ankieterzy zapytają o miejsca niebezpieczne. Młodzież będzie gromadziła dane związane z realizowanym od kilku lat projektem „Bezpieczne Przestrzenie”. Wszystko po to, by móc poddawać rewitalizacji kolejne miejsca, które według mieszkańców są dla nich niebezpieczne.
       - Głos mieszkańców w dyskusji nad stanem bezpieczeństwa traktujemy bardzo poważnie, a samo badanie ma na celu poznanie zdania i opinii obywateli. Pojawiające się uwagi definiują obszary, które można usprawnić, jak również wskazują kierunki pracy policji – mówi nadkomisarz Marcin Grabowski, I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.
       Ankieta oceny pracy elbląskiej policji jest przeprowadzana co roku. Badana jest w ten sposób grupa blisko 500 osób napotkanych na ulicach. To oni oceniają funkcjonowanie jednostki oraz wyrażają opinię na jej temat. Celem ankiety jest zbadanie opinii mieszkańców, a także porównanie ich odczuć z wynikami statystycznymi z lat ubiegłych uzyskiwanymi przez komendę oraz opiniami przekazywanymi przez samorządy i instytucje współpracujące z policją.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Na wioskach to my mieszkańcy czujemy się przez Policję trochę zaniedbywani poprzez brak patroli a co za tym idzie to to, że nie czujemy się bezpiecznie w swoich miejscach zamieszkania. Na wsi jest tak, że każdy robi co chce, bo czuje się bezkarny. Ale czy tak musi być???
  • Elbląska Policja mentalnie jest cały czas w PRL
  • To prawda, na wioskach POLICJA odwozi nawet pijanych rowerzystów do domów. Widziałem kiedyś jak rower wystawał z bagażnika. Bo szkoda im biednych mieszkańców wsi. To samo z odblaskami po zmierzchu poza terenem zabudowanym, mandat 500 zł jest przewidziany, ale czy ktoś kiedyś taki dostał, nie słyszałem o tym. Inną rzeczą są kradzieże, normalnie w mieście to już najgorsze menelstwo czy może jakoś inaczej nazwać możnaby jeśli ktoś okrada znajomych, lecz na wsi są sami znajomi i nie ma skrupułów, dziś pomaga tobie przy drzewie a jutro jak wyjedziesz po zakupy, to nie masz kabla od siły lub gorzej bo splądrują ci komórkę a nawet czasami mieszkanie. Zastanawiam się czym kierują się policjanci wyrozumiałością dla biedy czy może brakiem chęci do pracy.
  • ankieta robiona przez podstawionych uczniów klas mundurowych w których mają praktyki dla policji to czego tu się spodziewać jak nie manipulacji względem prawdy ?
  • Jak co roku, wyjdzie "rzetelnie" super :)
  • tak jak i jego mieszkancy
  • Teraz na wsi nie ma biedy !!! Może kiedyś było nieco inaczej, ale nie w tych czasach. Pozostał tylko nawyk niestosowania się kompletnie do niczego. Spala śmieci na podwórku czy w piecu, jeździ na pełnym gazie mimo ograniczeń prędkości, kradnie sąsiadowi, co popadnie, jeżdżą pijani po drogach i nie tylko po nich ! A dlaczego? Oczywiście dlatego, bo czuja się bezkarni.
Reklama