UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy znajdą się pieniądze na przebudowę targowiska?

 
Elbląg, Czy znajdą się pieniądze na przebudowę targowiska?
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Prezydent Witold Wróblewski złożył wniosek o unijne wsparcie projektu pn. „Przebudowa targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu”. Otrzymanie dofinansowania możliwe jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w ramach działania przeznaczonego dla miast do 200 tys. mieszkańców: „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.

Projekt obejmuje I etap rozbudowy targowiska. Zakres rzeczowy projektu stanowi:
       • rozbiórka obecnych i budowa nowych 12 pawilonów handlowych o łącznej powierzchni 287,2 m2
       • budowa 100 stoisk handlowych zadaszonych (wiaty ze stołami handlowymi) o łącznej powierzchni: 682,5 m2
       • budowa 4 stoisk handlowych niezadaszonych o łącznej powierzchni: 78,67 m2
       • budowa ciągów pieszych i pieszo-jezdnych oraz odwodnienie i oświetlenie terenu targowiska objętego projektem
      
       Koszt całkowity projektu wynosi 2 665 687,62 (maksymalne możliwe dofinansowanie: 1 mln zł, wnioskowane dofinansowanie: 994 268 zł). Planowane lata realizacji 2017 – 2018.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • To już jest sk*****wo z tymi pieniędzmi. olsztyn i Marszałek powinni dać kasę na targowisko-remont -PRZECIEŻ JEST NA TAKIE INWESTYCJE SPECJALNY FINDUSZ. Czy wreszcie postawi się Prezydent olsztyniakom i Marszałkowi, przecież oni robią w h Elbląg jak chcą. DOSYĆ TEGO.
 • Rynek to wizytówka Elbląga - miejsce, gdzie można kupić masę fajnych (i świeżych! Nie jak to g. .. z marketu - nie tyle niewiadomego pochodzenia, co wiadomego - pomidory z hiszpanii, słynny chiński czosnek. .. a część warzyw to ziemi w swoim życiu nawet nie oglądało). .. i jest doceniany przez turystów z zachodu - i to nie jest bynajmniej żart - oni tęsknią za takimi miejscami jak nasz rynek - i nie tyle chodzi o estetykę tego miejsca, ile o bezpośredniość zakupu (głównie od rolnika) i wolność handlu - owszem, oni mają także możliwość kupienia przysłowiowej "pietruszki od babci" - ale tam takich rynków jak nasz próżno szukać, najczęściej organizują się w jakieś kooperatywy etc. PS. a słynny "pchli targ" w Berlinie (mega-masowo nawiedzany) nie wyglądał wcale lepiej od naszego rynku - to raczej chodzi o ludzi i towar, a nie o ładny wygląd, daszki, odwodnienia itp. "detale". .. mam nadzieję, że po tym "remoncie" nie ubędzie na naszym rynku miejsc dla każdego chcącego czymś pohandlować, lub chcącego sprzedać stare graty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  2
  EmigrantPoPowrocie(2017-06-04)
 • @EmigrantPoPowrocie - Znasz miasto w którym takie targowiska są niemal w centrum? Cała Modrzewina stoi pusta, robią z E-ga wiochę jeszcze większą niż jest.
 • postuluję o ławeczki dla handlujących fajkami
 • a ja uważam żę handlujący powinni partycypować w kosztach remontu, stać ich, tylko wiecznie narzekają
 • fajną rewitalizację targowiska zrobiono w Gnieznie - tu znalazłem ciekawą dokumentacje www.skyscrapercity.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marian(2017-06-05)
 • oj chyba linka nie można w komentarzu - wpiszcie sobie w googla - rewitalizacja targowiska w Gnieznie - ekstra ! mogłoby też tak być u nas jakby postarać się solidnie o te środki ! Pan prezydent jest dobry w pozyskiwaniu unijnych i innych pieniazkow wiec byc moze sie uda tylko trzeba chciec i mocno zakasac rekawy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  marian(2017-06-05)
 • W Elblągu jakoś tak jest że najpierw się robi plany i projekty za niemałe pieniądze, później się martwią czy znajdzie się na to środki w budżecie. Co projektanci zarobią to ich.
Reklama