UWAGA!

Czym jeżdżą żołnierze, policjanci i strażacy?

 Elbląg, Czym jeżdżą żołnierze, policjanci i strażacy?
(fot. Anna Dembińska)

Wczoraj (28 maja) od godziny 11 na parkingu przed Centrum Sportowo-Biznesowym przy Al. Grunwaldzkiej odbywał się pokaz sprzętu i wyposażenia służb mundurowych. Najwięcej pojazdów zaprezentowali żołnierze. Były także auta Służby Celnej (a przy aucie pies służbowy), Straży Granicznej, Policji oraz Straży Pożarnej. Zobacz więcej fotoreportaż.

Na odwiedzających, którymi najczęściej były dzieci z przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych, czekało wiele atrakcji. Można było zapoznać się z najnowszym sprzętem, który na co dzień wykorzystywany jest przez służby mundurowe, jak również oznakować rowery w punkcie Komendy Miejskiej Policji. W trakcie wystawy serwowana była smaczna wojskowa grochówka.
       Najbogatszą prezentację przygotowali żołnierze 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
       - Ze względów technicznych były to jednostki kołowe z 16 batalionu dowodzenia oraz 16 kompanii chemicznej – wyjaśnia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - 16 batalion zaopatrzenia przygotował jak zawsze niepowtarzalną, wojskową grochówkę. Elbląski Oddział Żandarmerii przedstawił specjalny samochód, przeznaczony do działań kryminalnych oraz symulator zderzeń. Każda jednostka sprzętowa była przedstawiana przez instruktorów i każdą można było obejrzeć „od środka”.
       Z tej możliwości bardzo chętnie korzystali najmłodsi.
      

 


      
      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "Czym jeżdżą żołnierze, policjanci i strażacy?" zazwyczaj złomem, a to co było pokazane to tylko " pic".
 • Nie znasz się wojsko i policja (w tych służbach jestem zorientowany) mają coraz więcej nowoczesnego sprzętu żeby daleko nie szukać to vis a vis centrum na Grunwaldzkiej ma swoje parkingi 14 BRL jednostka inżynieryjna widziałeś te MANy i IVECO to naprawdę nowoczesne samochody mają tam też spycharki, ładowarki walce. Policja natomiast ma Kia, renault i wiele innych nowych oznakowanych i nieoznakowanych samochodów
 • co z tego, kiedy to jakieś c. .. le chcą rozformować 14brl
 • Sam jeździsz złomem ty wsioku. To już nie te czasy że policja miała tylko Polonezy i Nysy. No chyba że przed monitorem udajesz milionera i dla ciebie w pełni wyposażona Kia Ceed albo Renault Megane to stare złomy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Do autora pierwszego komenta(2010-05-29)
 • jako żolnierz zawodowy potwierdzam 1 opinie. Nasza armia jest biedna a ostatnia nagonak na służby mundurowe nie sprzyja zakupom nowych pojazdów. Oczywiście są jednostki uprzywilejowane, ale w większości używamy sprzętu jeszcze z lat 70-80 albo i starszego. Wyobraźcie sobie osobówekę 30-letnią, a co dopiero mówić o 30 wozie bojowym czy samochodzie ciężarowym. Z drugiej strony rozumiem tych co chca się pochwalić, bo dobry gospodarz nigdy nie pokazuje złego tylko to co jest dobre.
 • Ja wiem, że społeczeństwo chciałoby, aby wojsko, policja itp. miały nowy sprzęt. Niestety, jak są jakieś imprezy na mieście, to wystawiamy tylko to co mamy najnowsze, jest tego nie wiele. I co z tego, że Żandarmeria ma w miarę nowy sprzęt( tak naprawdę, to ma już trochę latek tyle, że dobrze zadbany), jak pozostała armia ma kilkudziesięcioletnie pojazdy. Hm. .. .Tych batalionów budowy lotnisk są dwa i pojazdy w nich, też już mają po kilkanaście lat lub spory przebieg, ale w stosunku do pozostałego wojska faktycznie ich sprzęt wygląda nowocześnie. Taka prawda. Jeszcze niedawno służyłem w armii i zajmowałem się remontem sprzętu. Więc proszę nie pisać, że ktoś jest bardziej zorientowany itp. bo pisze głupoty.
Reklama