UWAGA!

Czytelnik: "Stan tych ulic to jakaś katastrofa"

 Elbląg, Czytelnik: "Stan tych ulic to jakaś katastrofa"
Fot. Michał Skroboszewski

- Stan ulic i chodników na Janowskiej, Ślusarskiej i Szkolnej to jakaś katastrofa. Kiedy coś zostanie z tym zrobione? - zastanawia się jeden z naszych Czytelników. Zobacz zdjęcia.

- Rozpryskujące się kamienie, nieuprzątnięty piach, wyboje, wystające pokrywy kanalizacyjne, nieudrożnione studzienki - mniej więcej taką listę zarzutów wobec wymienionych wyżej ulic wymienia nasz Czytelnik. - Chciałbym dowiedzieć się, kiedy coś się zmieni w tym względzie? Czekamy na takie zmiany już długo - przekonuje. Wskazuje też, że stan ulic utrudnia poruszanie się po nich autem, wiele do życzenia pozostawiają chodniki.

Z pytaniami dotyczącymi powyższych ulic zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Naprawy i remonty cząstkowe na tych ulicach zostały przeprowadzone na początku czerwca. W kwestii sprzątania informujemy, że porządkowanie tych ulic (na terenach należących do miasta) przewidziane jest w sierpniu - piszą urzędnicy. -  Jednocześnie w wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2021–2023 przewidziano zadanie pod nazwą "Przebudowa ulic: Leszno, Szkolna, Ślusarka, Janowska". W pierwszej kolejności wykonano dokumentację ul. Leszno, która będzie realizowana jeszcze w roku bieżącym. Dla pozostałych ulic opracowane zostaną koncepcje określające szacunkowy koszt i zakres prac. Możliwy termin ich realizacji zależy od ustalonych kosztów przebudowy ulic Szkolnej, Ślusarskiej i Janowskiej i środków, które uda się zabezpieczyć w budżecie miasta - informuje Departament Zarząd Dróg.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ulice i chodniki Ok rozumiem. Ale co my podatnicy mamy remontować wjazdy do garaży prywatnych? Tego nie kumam. Tak wynika ze zdjęć.
 • Sa gorsze polecam przejechać się Okrzei
 • @Taka sytuacja... - Albo Morszyńską
 • Zdjęcie w artykule wygląda jak Kaliningrad. To miasto powinno być silne i mocne jak Trójmiasto bo ma warunki do tego. Patrząc na rozwój Gdańska czy Olsztyna, Elbląg próbuje coś robić ale to są ogromne tyły pod lat 90.Minęło 30 lat a ja widzę te same postacie w polityce. Gratulacje mieszkańcy. Wybieracie władze wzorowo
 • A ten zbulwersowany czytelnik podszedł do obu kierowców stających na chodniku i zwrócił im uwagę, że niszczą chodniki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  2
  Odwaga..Cywilna(2021-06-25)
 • Czego wy wymagacie?? Jesteście roszczeniowi!!! Zostawcie tych biednych urzędników w spokoju. Ledwo na nich budżetu wystarcza. Przecież to cała armia, bojących się covida, opierdzielających się zdalnie nieudaczników. Wszyscy pracują normalnie, ale nie urzędnicy. Oni się dalej boją, że jakiś plebs ich zarazi. Zobaczcie ilu ich jest. To jest cała armia dojąca budżet. Hashtagi: #Justyna
 • Przestańcie narzekać. Wybraliście obecnego prezydenta na po raz wtóry i za ponad dwa lata wybierzecie go ponownie. .. o ile będzie chciał tylko wystartować w wyborach. Jest pięknie i świetnie. Są nowe tory tramwajowe, wiadukt i super ekstra tor. To co się w ostatnich latach zawinęło. .. wyciąg narciarski bądź stan ulic nie jest istotne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  15
  W(f)spaniale(2021-06-25)
 • Na zdjęciach widać, że jest nie najgorzej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  Koralowy(2021-06-25)
 • Wzdłuż wieżowców na Tysiąclecia tez tragedia. A wyrażenie naprawy cząstkowe jest bardzo trafne. Bardzo cząstkowe były to naprawy
 • Stan miasta Elbląg to katastrofa, ale absolutorium jest, na papierku i w ustach radnych Elbląg to kraina mlekiem i miodem płynąca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  Tomasz85(2021-06-25)
 • Jaki Prezydent takie miasto.
 • Remonty zachowawcze ulic to zbędne koszty. Gruntowny remont ulic i wtedy stan ulegnie poprawie. Polityka i władze to pośredni element. Wspólnoty i spółdzielnie oraz inni użytkownicy tych małych uliczek powinni brać udział w kosztach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Markkol1(2021-06-25)
Reklama