UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Darując Krew Ratujesz Życie

2012-05-15
Aktualizowany 2012-05-23 11:30
 
Elbląg, Darując Krew Ratujesz Życie
fot. WS

23 i 24 maja w Elblągu przeprowadzona zostanie akcja pn. "Darując Krew Ratujesz Życie".

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu informuje, że wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie organizuje otwarte akcje poboru pod hasłem "Darując Krew Ratujesz Życie".
       Celem akcji jest promocja honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców Elbląga oraz zabezpieczenie elbląskich szpitali w krew.
      
       Otwarte akcje zostaną przeprowadzone w dniach :
       - 23 maja (środa) w Elblągu Parking przy ul. Rycerskiej;
       - 24 maja (czwartek) w Elblągu ul. Saperów 14 B (Miasteczko Szkolne);
      
       W związku z powyższym zapraszamy pełnoletnie, zdrowe osoby do honorowego oddawania krwi na potrzeby chorych w elbląskich szpitalach.
       Osoby, które wyrażą chęć honorowego oddania krwi na rzecz drugiego człowieka muszą zgłosić się: - do rejestracji i badania lekarskiego w godzinach 8.30 - 12; z dowodem osobistym.
      
Ewa Mikołajewska, kierownik Biura Oddziału Rejonowego PCK w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ile placa na 500ml ????
 • w dzień roboczy kto ma czas?lump i bezrobotny-sprzeda czekolade i ma na winko. Chcesz dostac taki dar krwi?
 • Ty pierwszy. A ile zapłacisz jak będziesz potrzebował?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krewniak(2012-05-15)
 • w dniu w którym oddajesz krew masz zwolnienie z pracy czy ze szkoły. Nie musisz brać udziału w akcji możesz sam z siebie iść do punktu krwiodawstwa kiedy Ci wygodnie i zrobić coś bezinteresownie dla innych. Czasem warto być człowiekiem
 • oddaje sie honorowo, czyli nie placa!!!!
 • Można od podatku sobie odliczyć parę groszy
 • "lump i bezrobotny". .. mistrzu erudycji i jasnowidzenia. .. .obyś nie potrzebował krwi. poza tym. .. myslę, że jednak przewyższam Ciebie i wykształceniem i stanem posiadania a mimo to oddaję od wielu lat. .. ale czy Ty jesteś w stanie to zrozumieć biedna konsumpcyjno-medialna istotko.
 • zachecaja do oddawania krwi hmm ciekawe maz byl ostatnio chcial oddac krew juz nie pierwszy raz, wypelnil ankiene itp a pani powiedziala ze danej grupy krwi maja pod dostatkiem i podziekowala za przybycie -smiech na sali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lopelozo(2012-05-23)
 • jeżeli jest tzw "zapas" to po co mieli pobierać ją od Twojego męża? po to by sprawić mu satysfakcję? Krew to nie konserwa, jej okres przechowywania jest nieco krótszy niż szprotek w oleju. Poza tym większość ludzi posiada grupy krwi "typowe" z czynnikiem RH plus, najwięcej potrzeba krwi z czynnikiem RH minus
 • Ja mam BRh + ta krew jest dość popularna ale potrzeba tylko jest jeden problem - często choruje i biorę dużą ilość leków (sterydów, antybiotyków, itp. ) więc nie chce oddać komuś krwi po przejściach a chętnie bym oddał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ja Tu Ty Tam(2012-05-23)
 • Kolejna taka "ważna" akcja i kolejny raz bezmyślnie przeprowadzona - kto decyduje o tym, że takie niby ważne akcje przeprowadza się w dni i godziny, w których większość zdrowych, mogących oddać krew ludzi jest w pracy lub szkole (na uczelni)? Ktoś tam wcześniej stwierdził że przysługuje dzień wolny, ale bądź człowieku realistą - jeśli mam ważne pilne zamówienie do wykonania lub ważny egzamin, to nie rzucę wszystkiego, bo "mi dzisiaj należy się dzień wolny". Czy nie można takiej akcji przeprowadzić w dzień wolny od pracy lub w godzinach popołudniowych? Sam sporo litrów już oddałem i staram się robić to gdy mam możliwość, ale. .. ostatnio z tą możliwością jest ciężko. Gdyby im tak zależało na tej krwi, to daliby szansę oddać ją w takim czasie, który nie kolidowałby z codziennymi obowiązkami. Moim prywatnym zdaniem to tylko taka akcja dla akcji, na pokaz, żeby w papierach ładnie wyglądało jak to ciężko pracują aby zdobyć krew. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Edek..(2012-05-23)
 • i wcale się nie przejmuj :) najważniejsze jest Twoje zdrowie, z resztą krew po analizie i tak trafiła by do spalenia, nie ma więc sensu podchodzić do oddawania. irytujący są Ci, którzy wiecznie "krzyczą", że chcą za to pieniędzy. .. cóż często pogląd się zmienia gdy nagle okazuje się, że ta krew jest potrzebna dla nich lub członków rodziny. A tym, którzy chcą "zarabiać" polecam Niemcy, za zachodnią granicą stworzono punkty gdzie można oddawać krew za oiro. .. rekordziści jeżdżą 2 razy w tygodniu. .. póki nie dostaną białaczki na którą będziemy "zrzucać" się my jako podatnicy biorąc tym samym udział w ich leczeniu.
Reklama