UWAGA!

Dawno temu

Główna księgowa bajkopisarką? To jest jak najbardziej możliwe - i to w Elblągu.

Mieszkająca w Elblągu Wioletta Piasecka wydała właśnie książkę z bajkami, która nosi tytuł „Dawno temu...” i nie jest to bynajmniej jej pisarski debiut. Autorka, choć jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego, od kilkunastu lat pracuje jako... główna księgowa w jednej z elbląskich firm.
     Wioletta Piasecka zadebiutowała pięć lat temu książką „Zaczarowana kraina bajek”. Jest też autorką baśniowej biografii Hansa Christiana Andresena i pięciu innych tomów bajek. Wszystkie odniosły spory sukces, do dziś kupiło je ponad 200 tysięcy osób.
     W tomie zatytułowanym „Dawno temu...” znalazły się dwie bajki. Pierwsza to opowieść, która dzieje się w Betlejem, bajka druga jest o królewnie, która nie szanowała chleba.
     - Wymyśliłam rodzinę, do której należała szopka betlejemska - opowiada bajkopisarka. - Rodzina ma dwójkę dzieci: Arama oraz Annę i właśnie ich oczyma opisałam Boże Narodzenie. Druga bajka została napisana na zakończenie gdańskiego Jarmarku św. Dominika - na święto chleba. Siadłam do komputera i wyszła mi bajka o królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba....
     Wioletta Piasecka dodaje, że natchnienie do pisania daje jej codzienność: dziecko, praca oraz ludzie, których spotyka. Podobnie, jak w przypadku prawie wszystkich poprzednich książek Wioletty Piaseckiej, także do tej ilustracje wykonali mieszkańcy Elbląga: malarka i fotograf Katarzyna Anuszewicz - Powalska oraz grafik Piotr Jóźwiak.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama