UWAGA!

Dbajmy o czystość i porządek

 Elbląg, Dbajmy o czystość i porządek
fot. nadesłana

Straż Miejska informuje - przybywa odpadów zielonych w okresie wiosennym i letnim. Odpady te powinny być umieszczane w pojemnikach lub workach w kolorze brązowym lub w innym kolorze z widocznym napisem bioodpady. Nie uprzątnięcie i zanieczyszczanie terenu odpadami skutkuje mandatem karnym w wysokości do 500 zł.

Właściciele nieruchomości, w tym domków jednorodzinnych powinni wiedzieć, że na terenie Gminy Miasto Elbląg ustanowiona została selektywna zbiórka odpadów komunalnych, w tym odpadów zielonych ulegających biodegradacji, która odbywa się na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów, o czym mówi Uchwała Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg. Odpady te powinny być umieszczane w pojemnikach lub workach w kolorze brązowym lub w innym kolorze z widocznym napisem bioodpady.
       Częstotliwość pozbywania się odpadów zielonych ulegających biodegradacji z terenu nieruchomości odbywa się w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada co najmniej 1 raz w tygodniu, a w okresie od 1 grudnia do 31 marca co najmniej 2 razy w miesiącu.
       Nie uprzątnięcie i zanieczyszczanie terenu odpadami skutkuje mandatem karnym w wysokości do 500 zł.
       Przypominamy również, że:
       zgodnie z art. 31 ust. 7 ustawy o odpadach dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami wyłącznie w przypadkach, gdy nie ma selektywnej zbiórki tych odpadów. Zakaz spalania odpadów zielonych na terenie miasta został wprowadzony na mocy ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, która zabrania takich praktyk po uruchomieniu na terenie miasta ogólnodostępnej kompostowni oraz po wdrożeniu systemu odbioru od mieszkańców tzw. odpadów zielonych.
      
       Pamiętajmy!
       Osoba, która spala jakiekolwiek odpady, w tym zielone, może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w wysokości do 500 zł., co wynika z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " Zakaz spalania odpadów zielonych na terenie miasta został wprowadzony na mocy ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, która zabrania takich praktyk" - Teraz czas na wprowadzenie tego samego w gminach i powiatach !!!!! Kochani urzędnicy Urzędy Gminy Elbląg przy ul. Browarnej, czas na wprowadzenie tego przepisu zabraniającym całkowicie spalaniu czegokolwiek w tym również odpadów zielonych.
  • ja uważam że nasz super gospodarz p. prezydent najpierw niech nauczy się porządku i ruszy swą szlachetność ze stołka prezydenckiego i wyruszy w teren miasta daleko nie tylko tam gdzie jest największy wizerunek nasz Stare Miasto i Kanał Elbląski, który jest zaśmiecony liśćmi z Druzna niech się weźmie za ludzi odpowiedzialnych za ład i czystość naszego miasta tu ma pan ode mnie ocenę 0 jest po prostu brudno i brak gospodarza bo pan pokazuje że nim nie jest p. prezydencie
  • Zgadzam się z tym, że spalanie odpadów obojętnie jakich w rozpalonych ogniskach powinno być z całą surowością zabronione tak jak w mieście czy też poza nim. Przecież mamy wszyscy taką możliwość przez firmy odbierające nieczystości wystawienie praktycznie wszystko. I nie trzeba zanieczyszczać niepotrzebnie środowiska.
Reklama