UWAGA!

Dębica się rozrasta

 
Elbląg, Dębica się rozrasta
(fot. Michał Skroboszewski)

Prawie 600 tysięcy złotych będzie kosztował kolejny etap rozbudowy Cmentarza Komunalnego „Dębica”. Władze miasta podpisały właśnie umowę z wykonawcą prac, wyłonionym w przetargu.

Cmentarz Komunalny Dębica rozbuduje elbląska firma Drozd Centrum Techniki. Prace mają potrwać cztery miesiące. W tym czasie w nowej części cmentarza, na obszarze trzech kwater, powstaną alejki o powierzchni prawie 1500 m kw., dwa kolumbaria na urny z prochami zmarłych i ławki. - Zostaną wykonane także prace ziemne na powierzchni około 14 tysięcy metrów kwadratowych, związane z ukształtowaniem terenu oraz ogrodzenie i oświetlenie – dodaje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Koszt robót to 578 tysięcy złotych.
       wykonanie prac ziemnych na powierzchni około 14.000 m2, związanych z ukształtowaniem terenu, a także wykonanie około 310 m ogrodzenia tymczasowego i oświetlenia.
oprac. red. na podst. informacji UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jedyna dzielnica w Elblągu, która się rozrasta. ..
 • a pamietam jak się ludzie śmieli z prognoz demograficznych mówiących, że w ramach województwa Elbląg bedzie na poziomie Ełku, a tu proszę, powolutku, zmierzamy w tym kierunku, Ełk rośnie, Elblag umiera, w okolicy 90 tys ludności się proces powinien unormować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  saddsa(2015-06-23)
 • pamiętam jak Dębica dolna była prawie pusta. .. a teraz. .. szok. .. .i to na przestrzeni 10lat Elbląg nie tylko jest miastem wyludnionym i miastem ludzi starych ale także miastem wymierającym. Duży odsetek zgonów to ludzie w wieku 40 - 55lat
 • Nie chcę urazić niczyich uczuć ale tylko kremowanie zwłok ma rację bytu, są regiony na świecie gdzie grzebanie zmarłych jest zabronione powód - brak miejsc dla cmentarzy.
 • Pora wybrać dobre miejsce.
 • W Elblągu ludności zamieszkującej (a nie zameldowanej)jest ok 70 tys. Więc "Saddsa" Twoje rokowania już dawno są przedawnione. Liczba ludności zameldowanej jest nieadekwatna do stanu rzeczywistego bo bardzo dużo ludzi mieszka za granicą lub w innych bardziej rozwiniętych miastach.
 • Debica wita wszystkich, spokojna i cicha dzielnica juz niedlugo cale miasto takie bedzie!!!Takie witacze powinny reklamowac Elblag.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  optymistaniepoprawny(2015-06-23)
 • Dębica się rozrasta bo tam codziennie nowi inwestorzy, czasami kilku inwestorów dziennie
 • A jak ma się nierozrastac skoro gdy chowa zaklad Dębica to zasilek pogrzebowy starcza tylko na trumnę i toaletę pośmiertną żenada
 • A ten teren w latach 70- tych było polem uprawnym PGR Romanowo którego byłem szefem. .. w zbożu żyły dziki i sarny, dlatego teraz przychodzą do Elbląga, bo zabrano im ich tereny. " Elbingerer".
 • Kościół i ludzie powinni przemyśleć sposób chowania zmarłych. Nie chcę nikogo urazić, ale może faktycznie kremacja nie jest złym rozwiązaniem? A sam proces kremowania ciała potraktować jako symboliczny proces oczyszczenia duszy i zamknięcia jej drogi do świata żywych? Chociaż to takie trochę sztuczne dodawanie ideologii do zwykłego oszczędzania miejsca.
 • Tylko kremacja. Przestańmy budować miasta zmarłych.
Reklama