UWAGA!

Delegaci i przedstawiciele

 Elbląg, Radni wybrali przedstawicieli Elbląga do organizacji i stowarzyszeń
Radni wybrali przedstawicieli Elbląga do organizacji i stowarzyszeń (fot. Mikołaj Sobczak)

Elbląg należy do kilkunastu stowarzyszeń, a skoro należy to musi mieć w nich swoich przedstawicieli. Dziś (23 maja) radni wybierali delegatów i przedstawicieli do rozmaitych stowarzyszeń na kadencję 2024 – 2029. Zobacz zdjęcia.

„Przedstawiciele Gminy Miasto Elbląg do związków i stowarzyszeń wybierani są uchwałami Rady Miejskiej w Elblągu na okres trwania kadencji władz gminy. W związku z zakończeniem kadencji 2018-2023 i przeprowadzonymi wyborami do samorządów gminnych w kwietniu 2024 roku, zachodzi potrzeba dokonania wyboru przedstawicieli do związków i stowarzyszeń na kadencję 2024-2029.” - brzmi uzasadnienie uchwał, które dziś (23 maja) podjęli radni elbląskiej Rady Miejskiej.

 

Michał Missan, prezydent Elbląga będzie reprezentował Elbląg w Stowarzyszeniu Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Euroregion Bałtyk oraz Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich.

Marta Kubacka, radna Koalicji Obywatelskiej została wybrana delegatką do Związku Miast Bałtyckich, delegatem do Związku Miast i Gmin Morskich wybrano radnego Prawa i Sprawiedliwości Piotra Opaczewskiego. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Adamowicz (KO) ponownie zostanie delegatem do Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich; w poprzedniej kadencji elbląska radna była członkiem zarządu stowarzyszenia.

W Lokalnej Organizacji Turystycznej Zalewu Wiślanego nasze miasto będzie reprezentować radna Koalicji Obywatelskiej Ewa Horbaczewska. Do Związku Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego zostali wybrani Iwona Łuczak, radna Koalicji Obywatelskiej oraz Piotr Kowal, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w elbląskim ratuszu. W Stowarzyszeniu „Żuławy” przedstawicielem Elbląga został Rafał Traks, radny Prawa i Sprawiedliwości.

W Stowarzyszeniu Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce Elbląg będzie reprezentował Arkadiusz Kosecki, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego. Delegatem Elbląga do Zgromadzenia Delegatów Hanzy został Tomasz Budziński, radny Koalicji Obywatelskiej.

Przedstawiciele i delegaci Elbląga do ww. organizacji zostali wybrani na okres kadencji samorządu tj. na lata 2024 – 2029.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Fascynujące-:))
 • Oto priorytety, cóż....
 • I to by było na tyle, teraz wystarczy czekać na kaskę co miesiąc za nic nie robienie
 • Widzisz Wróblewski? Siedziałeś tyle lat, chłopie w fotelu prezydenta miasta i zero inicjatyw by Elbląg był widoczny w kraju a może i w świecie. No ale jak to ^ Ja Wróblewski, jestem najważniejszy i nikt mi nie podskoczy ^, j pycha kroczy przed upadkiem. Co, boli jak się z ciepłego fotelka prezydenta spadło na ziemię ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  Bolo Jabolo(2024-05-23)
 • No, to znakomity awans Arka. EPT ma światowe osiągnięcia o których w Elblągu nie słyszano. Ciekawa to polityka prezentacji miasta w regionie, kraju. Jeżeli miasto nie ma jednostki wybitniejszej od Arka, to jest źle a nawet depresyjnie. najlepiej jeszcze gdyby reprezentował miasto wraz z Marychą ubrani w dziwaczne surduty i z szablą w pochwie. U boku.
 • Za udział w pracach tych organizacji nie ma wynagrodzenia. Jedyne pieniądze jakie należą się z tego tytułu to zwrot kosztów delegacji zgodnie z obowiązującymi przepisami o podróżach służbowych samorządowców i delegatów samorządowych.
 • Petycja - radni powinni pełnić swoje funkcje jako pracę społecznie, czyli wszystkich pozbawić dochodów. !!! Ciekawe ile z nich by pozostało w radzie miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Yamaha(2024-05-23)
 • Radna w czerwonej Sukiennice i hełmem na głowie to jaką fuche dostała?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Lolopolo(2024-05-23)
 • Nie mają pojęcia o stowarzyszeniach, które będą reprezentowali.
 • @Fisqs - Czyli darmowe wczasy w dowolnym czasie i miejscu.
 • Kiedy zaczną budować bunkry ja się pytam?.
 • Ludzie, otwórzmy oczy na Boga jedynego! Z dnia na dżin ta urzędnicza ośmiornica pochłania kolejne pieniądze my nie zapewnionej opieki zdrowotnej, do byle specjalisty kolejki po 8 miesięcy, W Bydgoscy każą sobie płacić za opiekę, za chwilę tak będzie wszędzie. Ile razy mamy płacić za to samo, ilu takich nierobów i cwaniaczków utrzymywać? Mrzonki o porcie, przekopie, basenie, żeby ośmiornica polityczna mogła więcej zabierać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Pacjent NFZ(2024-05-23)
Reklama