UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Detektory tlenku węgla na straży lokatorów

Z uwagi na pojawiające się, szczególnie w okresie zimowym, niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu w 2008 roku rozpoczął montaż detektorów tlenku węgla. W sierpniu tego roku ZBK zakupił kolejne 300 sztuk detektorów, które planuje założyć w mieszkaniach elblążan do połowy listopada.

Koszt zakupionych detektorów wyniósł 22.140 zł. Zadaniem detektorów jest zaalarmowanie mieszkańca lokalu o pojawieniu się czadu zwanego potocznie „cichym zabójcą”. Czujniki montowane są w wybranych budynkach (z ogrzewaniem piecowym lub etażowym i z piecykami do podgrzania wody) oraz w lokalach gminnych, w których odnotowano zgłoszenia o złej pracy urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody (na paliwo stałe i gaz).
       Pod koniec 2008 roku w lokalach gminnych zamontowano 300 sztuk czujników – detektorów tlenku węgla. Koszt zakupu pierwszych czujników sfinansowało Miasto Elbląg. Akcję tą kontynuowano również w 2009 roku, wówczas zamontowanych zostało kolejnych 300 czujników na koszt ZBK. W październiku 2010 roku zakupiono dodatkowo 50 czujników.
       Koszt detektorów zamontowanych w latach 2008-2010 wyniósł 44.206 zł.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama