UWAGA!

Diaczenki zmieni się nie do poznania

 
Elbląg, Diaczenki zmieni się nie do poznania
(fot. Anna Dembińska)

Okolice budynków przy ul. Diaczenki i Nowowiejskiej zmienią się w przyszłym roku nie do poznania. Wspólnoty mieszkaniowe wydzierżawiły grunt od miasta, będą budować parkingi i zagospodarowywać tereny wokół bloków.

Zastawione autami pobocza i problem z przejazdem – tak od lat wygląda rzeczywistość mieszkańców ulicy Diaczenki i Nowowiejskiej. Znalezienie po południu miejsca do parkowania graniczy z cudem. Wkrótce ma się to zmienić, a to dzięki decyzji mieszkańców, którzy najpierw jako wspólnoty mieszkaniowe wydzierżawili od miasta grunty za symboliczną złotówkę, a wiosną rozpoczną inwestycje, za które sami zapłacą.
       - Planujemy zagospodarowanie całego terenu wokół budynków przy ul. Diaczenki 14-18, 19-23 oraz Nowowiejskiej 4,6 i 10. Powstanie około 130 miejsc parkingowych, dodatkowe oświetlenie, ta część miasta będzie wyglądać reprezentacyjnie – mówi Andrzej Zalewski, który jest zarządcą wspólnot mieszkaniowych przy ul. Diaczenki i Nowowiejskiej. - Obecnie trwają prace nad projektem zagospodarowania tego terenu, wiosną chcemy rozpocząć budowę.
       Koszt prac wokół każdego z budynków może wynieść około 200 tysięcy złotych. Sfinansują je wspólnoty mieszkaniowe: albo z kredytu, albo z funduszu remontowego, na który przez lata zbierały środki.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama