UWAGA!

Dla fanów Gwiezdnych Wojen

 Elbląg, Dla fanów Gwiezdnych Wojen

W sobotę 24 września w godz. 10-15 zapraszamy do Filii nr 6 przy ul. Słonecznej na otwarcie wystawy „Uniwersum Gwiezdnych Wojen” poświęconej kultowej sadze George’a Lucasa.  Wstęp wolny.

Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe modele statków kosmicznych wykonane przez Adama i Marka Kuleszów, modele gwiezdnych pojazdów wykonane z klocków Lego oraz inne eksponaty nawiązujące do kultowej sagi.
       Pochodzący z Elbląga bracia Adam i Marek to zapaleni fani „Gwiezdnych wojen”, którzy od wielu lat składają modele statków będące replikami tych z filmu. Robią to z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Swoje prace prezentują na wystawach, które odbywają się na całym świecie, dzieląc się w ten sposób swoją pasją z innymi. Na wystawie w Filii Bibliotecznej nr 6 zobaczymy m.in. modele: Sokół Millenium (czyli statek Hana Solo), Tie Fighter, Imperialny niszczyciel oraz model, który nie był dotąd pokazywany, a który ma być niespodzianką tej wystawy.
       Oprócz zbiorów braci Kulesza, będzie można też zobaczyć kilkadziesiąt mniejszych modeli pojazdów kosmicznych wykonanych z klocków Lego, repliki broni, a także malowane na płótnie obrazy nawiązujące do wydarzeń i postaci z „Gwiezdnych Wojen”. Obejrzeć będzie można figurki bohaterów kosmicznej sagi oraz książki i komiksy poświęcone bohaterom gwiezdnego cyklu.
       To nieprawdopodobne, że ta gwiezdna saga wciąż fascynuje coraz to młodsze pokolenia. Fani Star Wars są dziś dorosłymi ludźmi (jak bracia Kulesza), ale są też dużo młodsi, jak bracia Maciej (lat 14) i Grześ (lat 5), których zbiory również będzie można zobaczyć na wystawie. Serdecznie zapraszamy 24 września na uroczyste otwarcie wystawy i spotkanie z braćmi Kulesza. Wystawę będzie można oglądać do 21 października w godzinach otwarcia Filii.
      
Biblioteka Elbląska

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To przede wszystkim nie są klocki LEGO tylko samoistna konstrókcja budowana od podstaw moimi własnymi rękoma. Poprawcie artykół bo jest niepoprawny mija się z prawdą.
 • znając Elblą to jakaś LIpa i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  star TREKKK!!(2011-09-19)
 • Droga Fanko (Fanie) w tekście nie ma żadnej informacji o tym, że bracia Kulesza swoje model robią z klocków Lego, jest tam natomiast informacja, że oprócz ich modeli będzie można zobaczyć również (dodatkowo) modele z klocków Lego; proszę czytać ze zrozumieniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ola b.(2011-09-19)
 • Wow. Byłem na ich wystawie w zeszłym roku w Bydgoszczy. To największe modele jakie widziałem, i podobno najlepsze na świecie. Sa podpisane przez samego Lorda Vadera i innych aktorów ze Star Wars. A mistrz Yoda jest po prostu zajebisty ! Ciesze się, że wreszcie zobacze je u nas w ELblągu. Ale nie są to modele z klocków lego ! Zmieńcie to !
 • star TREKKK-u nie bądź tak sceptyczny co do Elbląga, akurat w tym konkretnym przypadku możesz się naprawdę zdziwić, bo to co robią ci bracia - to po prostu prawdziwy odjazd, profeska w 100 %
 • Fan się czepia, bo nie umie czytać ze zrozumienie, a sam popełnia błędy ortograficzne. Star TRRRek najpierw przyjdź i zobacz, a potem narzekaj, albo pokaż co Ty potrafisz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Joanmag(2011-09-19)
 • Wy wszyscy jesteście śmieszni. Łącznie z poprzednimi komentarzami. Duże dzieci Dorośnijcie wreszcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Realista99(2011-09-19)
Reklama