UWAGA!

Dla strażaków awanse, dla komendanta emerytura

 Elbląg, Komendant elbląskiej straży pożarnej st. bryg Tomasz Świniarski dziś pożegnał sie ze służbą
Komendant elbląskiej straży pożarnej st. bryg Tomasz Świniarski dziś pożegnał sie ze służbą (fot. MS)

Na co dzień ratują życie i mienie. Niosą pomoc ofiarom wypadków drogowych, gaszą pożary, nie tracą chwili, gdy zagrożenie niesie woda. Świętują raz do roku, w dniu św. Floriana, czyli patrona ich formacji. Dziś (4 maja) strażacy wypinali pierś do odznaczeń, radości nie kryli awansowani. Były też chwile wzruszenia, bo ze swoimi kolegami pożegnał się komendant miejski PSP w Elblągu st. bryg. Tomasz Świniarski. Zobacz fotoreportaż.

Na placu komendy przy ul. Bema zgromadzili się licznie strażacy, wśród nich zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie bryg. Michał Kamieniecki, ale i wielu zaproszonych gości. Święto przyszli uczcić bowiem przedstawiciele władz miasta, samorządów lokalnych, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, przedsiębiorcy, którzy wspierają elbląskich rycerzy Świętego Floriana, a także dzieci z sąsiadującego ze strażnicą przedszkola. Były awanse na wyższe stopnie służbowe (ponad 30) oraz medale i odznaczenia.
       Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę wyróżnieni zostali:
       st.bryg. Mariusz Kołecki – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu
       asp. sztab. Janusz Kostrzewa – Dowódca Zmiany w JRG nr 1 w Elblągu
       st.kpt. Barbara Małkowska – Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego
       bryg. Tomasz Malesiński – Dowódca JRG nr 1 w Elblągu
       Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej przyznano bryg. Tomaszowi Malesińskiemu, zaś brązową: Maciejowi Romanowski – Starosta Elbląski,
       mł.bryg. Krzysztof Karokiewicz – Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego w tut. komendzie, asp.sztab. Janusz Kostrzewa – Dowódca Zmiany w JRG nr 1 w Elblągu,
       mł.bryg. Sławomir Mackiewicz – Dowódca Zmiany w JRG nr 3 w Pasłęku, st.kpt. Tomasz Marcinkowski – Zastępca Dowódcy JRG nr 3 w Pasłęku, asp.sztab. Marek Rachwał – Zastępca Dowódcy Zmiany w JRG nr 1 w Elblągu, st.ogn. Mieczysław Żuchowski – Dowódca Zastępu w JRG nr 2 w Elblągu.
       W tym roku Laurem Strażackim za wspieranie działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej wyróżniono spółkę FLSmidth MAAG Gear.
       Komendant miejski PSP w Elblągu st. bryg. Tomasz Świniarski dziękował swoim współpracownikom za ciężką pracę, za niesienie pomocy i ratunku społeczeństwu. Chwalił też za dbałość o pozyskiwanie środków finansowych: - Udało się nas tak wyposażyć, że nie musimy się wstydzić stojąc wśród innych krajów europejskich - dodał.
       To była ostatnia uroczystość z okazji Dnia Strażaka, której gospodarzem był Tomasz Świniarski. Po 30 latach służby, w tym siedmiu na stanowisku komendanta miejskiego, odchodzi on na emeryturę. W pożegnaniu na placu komendy przy ul. Bema towarzyszyła mu mama. 
       St. bryg. Tomasz Świniarski już wcześniej mówił, ze rozstanie z tą jednostką nie przychodzi mu łatwo: - Mam wielki sentyment do tej jednostki i ludzi, do końca życia będę czuł się strażakiem - mówił. Dziś koledzy strażacy - również z sentymentu - wrzucili swojego komendanta do ... basenu z wodą. Pożegnanie zakończyło się więc bez łez, no, nie licząc tych ze śmiechu.
       Fotel komendanta nie zostanie pusty. Już wiadomo, że miejsce Tomasza Świniarskiego zajmie kpt. Łukasz Kochan z Braniewa. Przed nim wiele wyzwań, a wśród nich to najdłużej oczekiwane, czyli budowa nowej strażnicy w Elblągu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama