UWAGA!

Dlaczego zaskroniec udaje padalca?

 
Elbląg, Dlaczego zaskroniec udaje padalca?
fot. Witold Sadowski

Ścieżka przyrodniczo- dydaktyczna w Bażantarni powstała dziesięć lat temu. Zawiera opisy historyczne i przyrodnicze na tablicach, na których można znaleźć błąd, który widnieje tam od początku. Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, który tablice ustawiał o pomyłce już wie, ale na razie nic nie może z nią zrobić.

- Na zdjęciu jest zaskroniec, a pod spodem widać napis "padalec" – zauważył jeden z naszych Czytelników, 14-letni Karol, który do Bażantarni chodzi na spacery i na rower. – Ten błąd jest tu od kilku lat, może trzeba by go poprawić?
       Jolanta Zielińska z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, który tablice ustawiał przyznaje, że o błędzie wie, ale na razie nic nie można z tym zrobić. Powód? Brak pieniędzy.
       - Środki możemy jedynie pozyskać, nie możemy tego zrobić we własnym zakresie – wyjaśnia Jolanta Zielińska z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. – Tablice zostały ustawione dziesięć lat temu, przy niebieskim szlaku, trzy lata temu musieliśmy je przenieść, na szlak czerwony bo tam, gdzie były wcześniej były regularnie niszczone.

 

Jak wyjaśnia koszt takiej tablicy to 2,5 tys. zł i dodaje, że na razie Park stara się o fundusze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, któremu podlega.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama