UWAGA!

Długi weekend okiem policji

 
Elbląg, Długi weekend okiem policji
(fot. archiwum portEl.pl)

Policjanci z Elbląga podsumowali weekend służby. Funkcjonariusze wyjeżdżali na interwencje 181 razy. Do wytrzeźwienia trafiły 24 osoby. Trzech kierowców zatrzymano za jazdę po alkoholu, było 8 kolizji. Na początku długiego weekendu wydarzył się tragiczny wypadek.

Policjanci z ruchu drogowego zbadali trzeźwość 469 kierowców. Wśród nich trzech 3 jechało po alkoholu. Rekordzista to obywatel Mołdawii, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w niedzielę na ulicy Płk. Dąbka. Kierował osobowym renault bez uprawnień. Trafił do policyjnego aresztu.
       Policjanci z ruchu drogowego wyjeżdżali do 8 kolizji i zabezpieczali wypadek drogowy. Doszło do niego zaraz na początku długiego weekendu (15 sierpnia). Po godzinie 3 na ulicy Fromborskiej 18-latek jadąc mazdą, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, uderzył w przydrożne drzewo i wjechał do rowu. Kierowca zginął na miejscu, w wypadku ucierpiał również 19-letni pasażer. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.
       W miniony weekend policjanci zabezpieczali również sobotni mecz piłki nożnej. Na terenie stadionu miejskiego został zatrzymany 29-latek, który zakrywał twarz podczas meczu. Tym samym dopuścił się wykroczenia z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Grozi mu kara ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 2 tysiące zł. W takim przypadku sąd może również orzec zakaz uczestnictwa w imprezach masowych. Ponadto w trakcie meczu oraz po nim nie doszło do żadnych incydentów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu kibiców oraz mieszkańców Elbląga.
      
      
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Niestety jak zawsze cieniutko ! Kiedy rzeczywiście policjanci zaczną ścigać kierowców przekraczających przepisy, głównie nadmierna prędkość na terenach wiejskich? Praktycznie mało słyszy się właśnie o takich akcjach. W całej Polsce najwięcej tragicznych wypadków właśnie jest na terenach wiejskich, dlatego może policjanci elbląscy wezmą to pod uwagę?
  • Czy zasłonięcie twarzy może zagrozić bezpieczeństwu kibiców lub mieszkańcą Elbląga - jeśli nie rozrabiał. Jeśli rozrabiał to co innego, gorszym zagrożeniem dla kibiców i mieszkańców były race i szarpanina o flagę.
  • "Długi weekend okiem policji" - To coś nowego *okiem policji*? Statystyki poszły już w niepamięć?
  • @Joshua - Oczywiście !!! Może być jakiś arabski terrorysta albo terrorystka.
  • Wikrowo i Wiktorowo??? Czekamy na patrole!
  • Postawcie w tych miejscowościach posterunek, to może będzie tam przynajmniej normalnie.
  • Droga Policjo, czy można te latające złomowe samolocinki latające od rana do wieczora podpiąć pod Art. 51 Kodeks wykroczeń (KW). § 1.Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój? Jest to nie do wytrzymania jak całymi dniami warczą na niebie. Szok !
Reklama