UWAGA!

Dni Żuław w Nowym Dworze

 Elbląg, Dni Żuław w Nowym Dworze

W dniach 12–13 czerwca, w Nowym Dworze Gdańskim odbędą się Dni Żuław. Organizatorzy przewidzieli w programie atrakcje, dzięki którym na imprezie nikt nie powinien się nudzić.

To już kolejna edycja imprezy, której celem jest promocja żuławskich gmin oraz integracja mieszkańców regionu. Na swoich stoiskach zaproszone gminy będą promować regionalne specjalności i atrakcje. W programie między innymi Jarmark Żuławski, parada motocyklistów, występy zespołów wokalnych i chórów z regionu oraz gwiazd. W tegorocznej edycji udział biorą gminy Stegna, Nowy Staw, Ostaszewo, Cedry Wielkie, Sztutowo, Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.
      
       Dni Żuław 2010 rozpoczną, organizowane po raz pierwszy, mistrzostwa w układaniu wałów przeciwpowodziowych „Wałowanie 2010”. Następnie przez miasto przemaszerują mieszkańcy i delegacje miast partnerskich wraz z paradą motocyklistów, a Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego po raz kolejny rozda nagrody osobom, które najbardziej zasłużyły się dla rozwoju kultury w mieście.
       O 17.00 uroczyście powitamy biegacza z Hennef, partnerskiego miasta Nowego Dworu Gdańskiego. Heinz Jackel wraz z dwoma przyjaciółmi biegiem pokonują dystans ponad tysiąca kilometrów, aby pojawić się w sobotę na nowodworskim święcie. Biegaczom towarzyszy hasło „Dobro nie istnieje, jeżeli się go nie czyni”. Ostatni etap biegu z Hennef do Nowego Dworu Gdańskiego biegacze rozpoczną 12 czerwca w Starogardzie Gdańskim i biegnąc przez Swarożyn, Gnojewo, Szymankowo, Trępnowy, Nowy Staw, Marynowy zameldują się w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie zostaną uroczyście powitani. Niemieckim biegaczom od Nowego Stawu towarzyszyć będą nowodworscy biegacze Dorota i Mariusz Pawłowscy, a od Marynów młodzież szkolna.
       Dzięki gościom z miasta partnerskiego Swietłyj będziemy mogli zobaczyć co ciekawego dzieje się na scenach rosyjskich ośrodków kultury. Specjalny program zaprezentują także nasze przedszkolaki oraz Chór z Gimnazjum nr 1, a solo wystąpi Magdalena Bukowska. Po nich stanie na scenie zespół Kowalski, popularny dzięki humorystycznym tekstom i piosence „Marian”. Gwiazdą wieczoru będzie formacja Video, grająca nowoczesnego rocka, znana między innymi z występów nagradzanych na TOPtrendy i Sopot Festiwal. Dla wszystkich mieszkańców i gości na zakończenie sobotniej imprezy odbędzie się pokaz fajerwerków!
       Niedziela to dzień promocji gmin, od 10.00 aż do wieczora będzie trwał Jarmark Żuławski, na którym będzie można spróbować regionalnych przysmaków, podziwiać fotografię, ceramikę, malarstwo, hafty czy dawne przedmioty gospodarstwa domowego. Od 12.00 czeka na nas Żuławska Układanka, czyli przegląd tego, co dzieje się na scenach naszych ośrodków kultury.
       O 15.00 rozpocznie się Turniej Gmin, w którym nasi samorządowcy zmierzą się w przeróżnych zabawnych konkurencjach. W ramach turnieju tradycyjnie już mamy konkurs kulinarny – w tym roku jurorzy będą wybierać najsmaczniejszą zupę.
       Atmosferę podgrzeje pomorski zespół Pickup z własnymi wersjami przebojów starych i nowych, a imprezę zamknie występ Grupy Support, grającej zarówno covery jak i autorskie kompozycje.
      
       Szczegółowy program:
      
       Sobota, 12 czerwca:
      
       12.00–15.00 Mistrzostwa w układaniu wałów przeciwpowodziowych Wałowanie 2010
       IV Memoriał Mieczysława Nowaka w podnoszeniu ciężarów
       15.00–15.30 Przemarsz wraz z paradą motocyklistów
       15.40 Nagrody Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego
       17.00 Występy gości ze Swietlego (Rosja)
       17.30 Powitanie biegacza z Hennef, Heinza Jackel’a
       17.45 Występ Magdaleny Bukowskiej (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy)
       18.00 Występ dzieci z Przedszkola Nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim
       18.30 Występ Chóru z Gimnazjum Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
       19.00 Występ zespołu rodzinnego z Jazowej
       20.00 Koncert: Kowalski
       22.00 Koncert: Video
       Na zakończenie pokaz fajerwerków.
      
       Niedziela, 13 czerwca:
      
       Od 10.00 Jarmark Żuławski na Bulwarze
       12.00 Żuławska Układanka – występy zespołów i grup z żuławskich ośrodków kultury
       15.00 Turniej gmin
       17.00 Koncert: Pickup
       19.00 Koncert: Grupa Support
      
Agnieszka Piórko, Żuławski Ośrodek Kultury

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama