UWAGA!

Teraz ja - Do wód...

Elbląg, Do wód...
fot. nadesłana

Takim hasłem wzywano kiedyś chętnych do leczenia i spędzania czasu nad wodą. Niestety w naszym pięknym mieście tak się złożyło, że największy w Europie odkryty basen został przez władze zrecykilngowany. Jaką alternatywę ma teraz przeciętny elblążanin?

Poza wodą w kranie oraz rzeką Elbląg (kąpiel wzbroniona bez podania przyczyn ) elblążanie mogą zażywać "kąpieli" w fontannach koło Katedry św. Mikołaja i przy Parku Planty. Skoki na główkę są tam raczej niewskazane...
       Pozostają plaże nad Zalewem Wiślanym. Miejmy nadzieję że miejscowy Sanepid nie zabroni kąpieli na plażach w Kamionku, Kadynach i Suchaczu. To zawsze było popularne miejsce wypoczynku elblążan.
       Postuluję, aby w ramach swoich uprawnień Sanepid wydał zalecenie nakazujące właścicielom plaż, miejscowym władzom, itp. postawienie na plażach natrysków. Mogą być nawet za opłatą, abyśmy tylko z tych zanieczyszczonych zalewowych "wód" wracali zdrowi i czyści, co najmniej jak po ablucji (w brudnej obecnie) rzece Jordan.
       Przy niewielkiej pomocy Sanepidu moglibyśmy pełniej cieszyć się Zalewem Wiślanym i jego pięknymi plażami...
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.3 6 12

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a gdzie w Jagodnie jest plaża? i w Kamionku?? Bazylika św Mikołaja? chyba Katedra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  Elblążanin_(2015-04-29)
 • Normalnie głowa mnie boli jak czytam te wypociny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  pęknięty_dzban(2015-04-29)
 • Boże!!!! Co ma sanepid do wzrastającej temperatury wody i pojawiania się aktywności bakterii coli? Człowieku co ty bierzesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  ELPACMAN(2015-04-29)
 • Nadworny elbląski malkontent zwany Elbingerer znowu wstał lewą nogą a że mu Alzheimer schował ostatni artykuł "Co z tym basenem" postanowił napisać kolejnego gniota w temacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  siostrobasen!(2015-04-29)
 • Na większości plaż publicznych w Europie także na Lazurowym Wybrzeżu, co 50 -100 m rozstawione są natryski, oczywiście dla ludzi którzy cenią higienę osobistą, a ci co nie chcą się obmyć to nie muszą.
 • Zalew będzie na 100% zasyfiony od ruskich fekali wpływających właśnie w stronę Tolkmicka, Suchacza itp.
 • wroblewski, slonina i Nowaczyk powinni skonczyc w wiezieniu za niechlujstwo, niegospodarnosc i bierność w stosunku do basenu przy spacerowej. co ten pierwszy robi jeszcze w elblaskim ratuszu?
 • W Elblągu z braku basenu dzieci kąpią się w fontannach gdzie jest obieg zamknięty a stężenie bakterii itp większe jak w Zalewie. A na sinice w razie czego to najlepsza jest obmycie wodą z natrysku i wypranie stroju. Wtedy Panie ELPACMANIE na pewno fiut Panu nie odpadnie.
 • To są efekty rządzenia PO - ludzie zrozumcie PO to ZŁO
 • poziom przeciętnego Elblążanina widać w tych postach! przegryźć tętnicę szyjną innemu!
 • Żyjemy w takim a nie innym regionie, czy to wina polityków że woda w zalewie brudna bo płytko bo się różnej maści zwierzątka i rośliny rozmnażają ? czekać cierpliwie na centrum rekreacji wodnej a nie ciągle narzekać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  cierpliwy(2015-05-11)
 • Zalew jest zanieczyszczony od południowego brzegu, dlatego że główny jego dopływ to Nogat - odnoga Wisły w której płyną ścieki z całego dorzecza Wisły, czyli ponad połowy Polski. Zalew nie ma żadnego dopływu świeżej wody z morza a jedynie odpływ naszej wody w kierunku Rosji i cieśniny koło Bałtijska. Z tego dawnego basenu koło CRW, można by zrobić sztuczne jeziorko - te betony usunąć, brzegi ściąć pod kątem aby łagodnie się schodziło do wody. Dopływ i odpływ wody można zrobić poprzez kanał z pobliskiej rzeki. Takie sztuczne jeziorka są w wielu miastach naszego regionu, które latem służą ludziom a przez cały rok także korzystają z niego inne zwierzęta, ptaki, ryby, płazy i inne, oraz różne rośliny. Na środku można umieścić fontannę. To by służyło jako miejsce wypoczynku i relaksu nie tylko do pływania latem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  turysta5(2015-06-16)
Reklama