UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dolinka czeka na pływaków

 
Elbląg, Dolinka czeka na pływaków
fot. Michał Skroboszewski

Od soboty (6 czerwca) po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa otwarte zostanie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Decyzja, czy będzie można również korzystać z saun, jeszcze nie zapadła.

Po niemal trzech miesiącach przerwy otwarte zostanie w sobotę (6 czerwca) Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Jak zapowiada Natalia Szrama, specjalista ds marketingu i reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, pływalnia jest już przygotowana.

- Zostaną spełnione wszystkie normy i wytyczne sanitarne zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja - podkreśla Natalia Szrama.

Wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego mówią między innymi o tym, że liczba osób korzystających w jednym czasie z obiektu nie może przekraczać 50 procent maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób. Na basenie z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie. Zarządzający obiektem może też zdecydować o podzieleniu powierzchni pływalni na sektory, aby jednocześnie zbyt duża liczba osób nie znajdowała się w jednym miejscu. Z małych niecek i jacuzzi może korzystać tylko jedna osoba lub kilka osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Baseny czy sauny, powinny być wyposażone w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk przy wejściu, w przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.

- Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób wprowadzenie obostrzeń wpłynie na wynik finansowy, między innymi dlatego, że nie ma możliwości przewidzenia jak dużo chętnych będzie korzystało z Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka – wyjaśnia Natalia Szrama.

Zgodnie z wytycznymi z sauny będą mogły korzystać maksymalnie 2 osoby jednocześnie. Decyzja, czy czynne będą sauny na CRW Dolinka, jeszcze nie zapadła.

Jak wynika z wytycznych sanitarnych, maseczki zdejmowane będą mogły być tylko do samego pływania.

- Obowiązkowe będzie noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie: osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni - czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju.

Przypomnijmy, że straty jakie poniosło CRW Dolinka w związku z zamknięciem na czas pandemii w marcu obliczono na 241 200 zł, w kwietniu 347 tys. zł. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama