UWAGA!

Dolinka czeka na pływaków

 Elbląg, Dolinka czeka na pływaków
fot. Michał Skroboszewski

Od soboty (6 czerwca) po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa otwarte zostanie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Decyzja, czy będzie można również korzystać z saun, jeszcze nie zapadła.

Po niemal trzech miesiącach przerwy otwarte zostanie w sobotę (6 czerwca) Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Jak zapowiada Natalia Szrama, specjalista ds marketingu i reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, pływalnia jest już przygotowana.

- Zostaną spełnione wszystkie normy i wytyczne sanitarne zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja - podkreśla Natalia Szrama.

Wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego mówią między innymi o tym, że liczba osób korzystających w jednym czasie z obiektu nie może przekraczać 50 procent maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób. Na basenie z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie. Zarządzający obiektem może też zdecydować o podzieleniu powierzchni pływalni na sektory, aby jednocześnie zbyt duża liczba osób nie znajdowała się w jednym miejscu. Z małych niecek i jacuzzi może korzystać tylko jedna osoba lub kilka osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Baseny czy sauny, powinny być wyposażone w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk przy wejściu, w przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.

- Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób wprowadzenie obostrzeń wpłynie na wynik finansowy, między innymi dlatego, że nie ma możliwości przewidzenia jak dużo chętnych będzie korzystało z Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka – wyjaśnia Natalia Szrama.

Zgodnie z wytycznymi z sauny będą mogły korzystać maksymalnie 2 osoby jednocześnie. Decyzja, czy czynne będą sauny na CRW Dolinka, jeszcze nie zapadła.

Jak wynika z wytycznych sanitarnych, maseczki zdejmowane będą mogły być tylko do samego pływania.

- Obowiązkowe będzie noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie: osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni - czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju.

Przypomnijmy, że straty jakie poniosło CRW Dolinka w związku z zamknięciem na czas pandemii w marcu obliczono na 241 200 zł, w kwietniu 347 tys. zł. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama