UWAGA!

Dolinka otwiera swoje progi. "Zrobiliśmy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo"

 Elbląg, Dolinka otwiera swoje progi. "Zrobiliśmy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo"
fot. Michał Skroboszewski

- Zaprosiliśmy państwa po to, żebyście pomogli przekazać społeczeństwu, że już można (korzystać z basenu – dop. red.) - mówił dziś (5 czerwca) dyrektor MOSIR-u Andrzej Bugajny, podczas spotkania z przedstawicielami mediów. Od soboty CRW Dolinka na nowo otwiera swoje progi po przerwie spowodowanej pandemią.

- Myślę, że jest to wyczekiwany moment – zaznaczał dyrektor Bugajny. - Mam nadzieję, że ludzie do nas przyjdą i nie będą się bali. Żeby tak się stało, musieliśmy włożyć trochę pracy i przygotować się do tego zgodnie z rozporządzeniami, ale też własną inicjatywą, po to, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w użytkowaniu.

Andrzej Bugajny podkreślał, że jednorazowo w basenie będzie mogło przebywać 108 osób, czyli 50 proc. przewidywanej normy. Zaznaczał też, że z użytku będą wyłączone sauny. Uzasadniał to tym, że nikt nie był w stanie odpowiedzieć jednoznacznie, jak wirus zachowuje się w takiej temperaturze.

- Po burzy mózgów podjęliśmy decyzję, że nie (udostępniamy saun – dop. red.), tym bardziej, że wychodząc z sauny wchodzi się do basenu z zimną wodą. Trudno nam było podjąć tę decyzję – zaznaczał. - To jest na jakiś czas. Jeżeli pojawią się sygnały, że można udostępnić sauny, to jesteśmy na to gotowi.

Dyrektor MOSIR-u mówił też, że basen jest przygotowany na przyjęcie klientów już od 1 czerwca dzięki przeprowadzonym badaniom. - Porobiliśmy wszystkie wyniki po tym długim postoju – mówił.

W związku z obostrzeniami zmodyfikowano sposób poruszania się po basenie, oddzielne drzwi mają służyć do wejścia i wyjścia. - Wchodzimy na basen pojedynczo, są też oznaczenia o zachowaniu dwumetrowej odległości. Myślę, że nasi klienci będą stosować się do tych zaleceń, my będziemy oczywiście tego pilnować. Personel będzie znacznie zwiększony, przynajmniej w pierwszych dniach, po to, żeby wyrobić nowe nawyki w obiekcie – mówił dyrektor.

Na terenie basenu rozmieszono także pojemniki z płynem do dezynfekcji, ograniczony ma być też czas niezwiązany z pobytem w wodzie. - Jak już się człowiek wykąpie, jak najszybciej trzeba będzie opuścić obiekt. Taka jest zasada i będziemy tego wymagać i pilnować – podkreślał.

Co jeszcze zmieni się w Centrum Rekreacji Wodnej?

- Może teraz coś niepopularnego: podnieśliśmy cenę o złotówkę na biletach normalnych, 50 gr na biletach ulgowych – przyznał Andrzej Bugajny, uzasadniając podwyżkę wzrostem kosztów związanym z obecną sytuacją. - Podnieśliśmy to symbolicznie, sami państwo wiecie, że straty są potworne, wszyscy tego doświadczamy. Myślę, że to nie będzie aż tak bolesne, jednak bezpieczeństwo musimy zapewnić. Mamy nadzieję, że nasi klienci nam zaufają i przyjdą do nas. Na pewno zrobiliśmy wszystko i jeszcze więcej, żeby zapewnić bezpieczeństwo w basenie – przekonywał.

 

Andrzej Bugajny informował też, że obecnie nie jest planowane otwarcie obiektu przy ul. Robotniczej. - Był on dedykowany przede wszystkim klubom sportowym, a one w czerwcu zwykle kończą sezon. Patrząc przede wszystkim na koszty, na razie go nie otwieramy – mówił. Dodał, że drugi obiekt również jest przygotowany do użytku i w razie potrzeby można go uruchomić. Podkreślił też, że w czasie przerwy spowodowanej pandemią na obiekcie wykonano potrzebne prace konserwacyjne. - Basen jest wyremontowany, nie będzie żadnej przerwy technicznej. Sauny i wszystko inne jest jak nowe – zaznaczał.

Zapytany o straty, jakie spowodowała pandemia, dyrektor Bugajny stwierdził, że za wcześnie, by podawać dokładne liczby.

- Myślę, że za jakiś czas będziecie mogli nas spytać oficjalnie i na pewno wam to powiemy – podkreślił. Według niego, trzeba będzie w tych wyliczeniach uwzględnić takie elementy, jak zwiększenie personelu, negocjowane koszty środków dezynfekcyjnych itp. - Przez to, że nie pracowaliśmy, koszty były niższe, czyli te straty nie będą aż tak wielkie – zaznaczał. - Łatwo wyobrazić sobie jednak, że będziemy wpuszczać o połowę mniej klientów - dodał za chwilę. Stwierdził też, że aby otwarcie basenu w obecnych warunkach było rentowne, należałoby podnieść ceny o wiele bardziej. - Nie chce mi się nawet myśleć, o ile – przyznał.

Jak szczegółowo wyglądają obecne zasady korzystania z CRW Dolinka? Prezentujemy je poniżej:

- zachowaj odległość 2 m od innych

- noś maseczkę w holu i szatniach

- obowiązkowo umyj ciało mydłem przed wejściem na halę basenową

- przy wejściu na basen obiema nogami przejdź przez brodzik dezynfekcji stóp

- zdezynfekuj ręce przed wejściem do strefy basenowej oraz każdorazowo po wyjściu z toalety

- po plażach wokół basenów poruszaj się zgodnie z ruchem wskazówek zegara

- w jacuzzi mogą przebywać maksymalnie dwie osoby

- w basenie sportowym na jednym torze mogą pływać maksymalnie 4 osoby

- stosuj się do wskazówek personelu

- w obiekcie mogą przebywać wyłącznie osoby korzystające z basenów

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I już nieudolne komuszki z KWW Wroblewskiego podnoszą ceny wykorzystując sytuację. Ciekawe czy także obniżyli sobie pensje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  8
  Referendum2020(2020-06-05)
 • proszę proszę takie miasto biedne kasy nie ma a zwiększa zatrudnienie na basenie, żarty jakieś czy co?
 • o co ci chodzi kuzynki pracy potrzebowały
 • ale gdzie napisali że zatrudnili kogoś bo nie kumam? "zwiększenie personelu"to chyba nie zatrudnienie nowych tylko pewnie inaczej ustawione zmiany, czy się może mylę????? bo skoro ma być tylko w pierwszych dniach więcej osób to raczej zatrudniać nie musieli na te kilka dni???? ludzie, cieszcie się że popływać w końcu można!!! a nie tylko marudzicie. zamknięte źle, otwarte też źle. to kiedy ma być dobrze???
 • Nic nie zatrudnione, tylko przesunięte z Rochotniczej
 • To niedobrze jak jest dobrze bo trzeba pluć i szukać szukac i do doreferendum.
 • mężczyźni z 1.05.1955r dawno na emeryturze. .. .. a pan hrabia to co przyklei się do stolka. .. .. dobrze mieć skrzydlatych kolegów w stylu wróbla jak w elblągu może być dobrze. .. skoro takie sytuacje funkcjonuje w urzędzie miejskim i instytucjach powiązanych. .. .po prostu skandal. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  2
  Hhjji(2020-06-05)
 • w szkołach tną a basen uprzywilejowany. .. .niezle co trzeba mieć takie etyki jak szanowny dyrektor. .kiedy się w koncu to skonczy. ..
 • jak będzie odkryty basen, mam gdzieś chodzić latem na zakryty basen niczym do marketu śmierdzącego chlorem a teraz spirytusem
 • @Gosc1 - Wazeliniarz tak jak ten od promocji miasta
 • kuzynkom to ogarnia, Monia, z ratusza; )
 • Ale bełkot tego pana. A jaka prezencja. Kilka uwag i cytatow: z sauny nie wchodzi się do basenu tylko pod prysznic, a wtedy do przerębla, bo to chyba miał derektor na myśli. Porobiliście badania nie wyniki. Jak już się człowiek wykąpie to jak najszybciej wypad z obiektu. Sauny i wszystko inne jest jak nowe, co z tego? Sauny będą nieczynne, a wy podnosicie cenę wstępu? Jeśli nie można skorzystać z pełnej oferty obiektu to cenę trzeba obniżyć!!! Zwiększacie liczbę personelu przy mniejszej ilości klientów? Prosicie się więc o standaryzację zatrudnienia którą tak łatwo zastosowano w szkołach. Jednak w sumie dobrze, że otwieracie CRW. Szkoda, że tak po embląsku. Ale cóż.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  4
  Ale beka(2020-06-05)
Reklama