UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Doradca prezydenta idzie do muzeum

 
Elbląg, Piotr Żuchowski
Piotr Żuchowski (fot. AD, arch. PortEl.pl)

Piotr Żuchowski, doradca prezydenta Elbląga ds. kultury i oświaty, został dyrektorem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Tak zdecydował zarząd województwa, który stosowną uchwałę podjął w poniedziałek, 29 maja. Nowy dyrektor pracę rozpocznie już 1 czerwca. 

"Członkowie zarządu zaakceptowali tym samym procedurę konkursową, którą zwycięsko przeszedł Piotr Żuchowski, ciągle jeszcze przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a wcześniej od 2007 do 2008 podsekretarz stanu i następnie do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od 2010 do 2015 generalny konserwator zabytków" - poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego. - "Umowa precyzuje, że Piotr Żuchowski zostanie dyrektorem 1 czerwca 2017 roku na okres 5 lat, czyli do 31 maja 2022 roku". 
       Nowy dyrektor Muzeum Warmii i Mazur nie będzie mógł łączyć tego stanowiska z funkcją przewodniczącego Sejmiku. 
       Piotr Żuchowski był nauczycielem i dyrektorem szkoły (w latach 1987-1994), dyrektorem Zespołu Obsługującego Szkoły i Przedszkola Gminy Iława (1994-1999), jako wicestarosta iławski odpowiadał za oświatę (2002-2003), podobnie jako wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego (2003-2007). 
       Doradcą Witolda Wróblewskiego do spraw kultury i oświaty został w kwietniu ubiegłego roku. Czy dalej będzie pełnił tę funkcję? Czekamy na odpowiedź Urzędu Miejskiego.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama