UWAGA!

Dowództwo dywizji NATO ćwiczyło w Bydgoszczy

 Elbląg, Dowództwo dywizji NATO ćwiczyło w Bydgoszczy
(fot. Biuro prasowe DWKP-W oraz JFTC)

Od 1 do 12 marca dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno -Wschodniego prowadziło ćwiczenie dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „Griffin Lightning – 21”. Wśród ćwiczących byli również żołnierze z Elbląga.

Ćwiczenie „Griffin Lightning” to wydarzenie cykliczne mające na celu sprawdzenie zdolności dowództwa szczecińskiego korpusu do działania podczas symulowanej operacji obronnej. Tym razem odbyło się ono w Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC - Joint Force Training Centre) w Bydgoszczy. Wśród ćwiczących znajdowali się również żołnierze z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód z Elbląga. Ćwiczenie prowadził dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno – Wschodniego gen. broni Sławomir Wojciechowski.

- Cieszę się, że nasi żołnierze wzięli udział w tym ćwiczeniu, ponieważ był to zasadniczy etap przygotowań dowództwa korpusu do certyfikacji, która czeka ich jesienią tego roku – powiedział gen. dyw. Krzysztof Motacki, dowódca dywizji, który przebywał na ćwiczeniach.

Wizyta w JFTC była również okazją do spotkania dowódcy dywizji z komendantem centrum, gen. dyw. Adamem Joksem. Podczas spotkania omawiano, m.in., plany przyszłej współpracy.

Ćwiczenie „Griffin Lightning – 21” pozwoliło na zwiększenie gotowości dowództwa wielonarodowego korpusu do prowadzenia operacji wojskowych w coraz bardziej złożonym i wymagającym środowisku. Ćwiczenie miało również na celu doskonalenie umiejętności planowania i podejmowania decyzji przez podległe dowódcy korpusu dowództwa wielonarodowych dywizji – Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód oraz Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północ, a także przez żołnierzy służących w Grupach Integracyjnych Sił NATO (NFIU – NATO Force Integration Unit), które stacjonują w państwach bałtyckich, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji.

ppłk Dariusz Guzenda, DWDP-W
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak tam hełmy z Photoshopa? W edytorach grafiki można też dodawać rakiety balistyczne. ..
  • Właśnie widzę jak postacie na prezentowanym zdjęciu są obrysowane cienką linią
  • W Photoshop obrysowuje się postacie i umieszcza w innym środowisku zewnętrznym, tą czarną kreseczkę szczególnie widać nad uchem przy linii włosów pana po lewej stronie. Niesamowite przekręty można robić w tym programie można udawać że się było za granicą, można się zemścić na koledze i wkleić zdjęcie jego dziewczyny do swojego albo czyjegoś męża we własne ramiona hehe
Reklama