UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

DPS Niezapominajka wznowi przyjęcia podopiecznych

 
Elbląg, DPS Niezapominajka wznowi przyjęcia podopiecznych
fot. Anna Dembińska

W drugiej połowie czerwca Dom Pomocy Społecznej Niezapominajka planuje wznowić przyjęcia podopiecznych. - Obecnie opracowywane są procedury sanitarne mające zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

10 kwietnia Dom Pomocy Społecznej Niezapominajka w związku z pandemią koronawirusa wprowadził zakaz odwiedzin. Wstrzymane zostały również przyjęcia nowych podopiecznych. W drugiej połowie czerwca placówka planuje je wznowić.

- Niezapominajka przygotowuje się do przyjęć nowych podopiecznych, co planowane jest na drugą połowę czerwca. W tym celu opracowywane są procedury sanitarne minimalizujące ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Obecnie przygotowywana jest izolatka, w której nowy pensjonariusz będzie przebywał przez 14 dni, bez możliwości kontaktu z innymi mieszkańcami domu pomocy społecznej.

- W trakcie pracy w bezpośrednim kontakcie z nowym mieszkańcem personel placówki będzie zobowiązany do zachowania ścisłego reżimu sanitarnego, w tym do stosowania środków ochrony osobistej: masek, rękawic oraz używania środków dezynfekcyjnych. Stan zdrowia podopiecznego będzie monitorowany poprzez pomiar temperatury ciała i ocenę ewentualnych objawów zakażenia dróg oddechowych - informuje Łukasz Mierzejewski.

Jak podkreśla urzędnik, obecnie trwają także ustalenia nad możliwością przeprowadzenia testu na obecność SARS-CoV-2 jeszcze przed przyjęciem do DPS.

- Badanie odbyłoby się tuż przed planowanym terminem przyjęcia do placówki, tak by trafił do niej podopieczny z wynikiem negatywnym uzyskanym na bieżąco. Niestety, pobyt w Domu Pomocy Społecznej Niezapominajka będzie wiązał się w najbliższym czasie z brakiem kontaktów z bliskimi - dodaje Łukasz Mierzejewski.

O sytuacji w DPS Niezapominajka podczas pandemii koronawirusa pisaliśmy w tym artykule.

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama