UWAGA!

Dragon -13 rozpoczęty

 
Elbląg, mjr Michał Romańczuk
mjr Michał Romańczuk

Rozpoczynamy najważniejsze, a zarazem ostatnie o tak szerokim zakresie przedsięwzięcie szkoleniowe Wojsk Lądowych – tymi słowami generał broni Zbigniew Głowienka dziś (22 września) na poligonie w Drawsku Pomorskim uroczyście rozpoczął ćwiczenie „Dragon-13”.

Jak podkreślił w swoim przemówieniu generał broni Zbigniew Głowienka, proces planowania i przygotowania ćwiczenia trwał ponad 10 miesięcy.
       – Był to okres intensywnej, wyczerpującej i żmudnej pracy wielu żołnierzy i pracowników wojska, podczas którego przeprowadzono szereg przedsięwzięć specjalistycznych, organizacyjnych i szkoleniowych, między innymi treningów „Dunajec”, „Drwęca” oraz „Dzik”. Dodatkowo, biorące w nim udział związki taktyczne, oddziały i pododdziały zrealizowały wiele innych przedsięwzięć szkoleniowych, przygotowujących do „Dragona 13” – zaznaczył dowódca Wojsk Lądowych.
       W czasie inaugurującego ćwiczenie uroczystego apelu generał Głowienka życzył dowódcom i szefom komórek organizacyjnych podejmowania trafnych decyzji i skutecznego działania, natomiast wszystkim uczestnikom osiągnięcia założonych celów, doskonałych wyników oraz zdobycia kolejnych doświadczeń szkoleniowych. Generał przytoczył również słowa słynnego amerykańskiego dowódcy, generała George’a Pattona: „Na wojnach można walczyć różną bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają, i człowieka, który prowadzi, odnosi zwycięstwo”, wyrażając wolę, by stały się one wskazówką postępowania i żołnierskiego działania podczas ćwiczenia „Dragon-13”.
      

  Elbląg, mjr Michał Romańczuk
mjr Michał Romańczuk

Realizowane w formie dowódczo-sztabowej ćwiczenie jest największym i najważniejszym tegorocznym przedsięwzięciem szkoleniowym jednostek i Dowództwa Wojsk Lądowych w obecnej strukturze, przed reformą systemu dowodzenia Sił Zbrojnych RP. Bierze w nim udział blisko 3800 żołnierzy i pracowników wojska. Główną rolę odgrywają stanowiska dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Areną wirtualnych zmagań jest przede wszystkim poligon drawski, część zaangażowanych sił i środków jest również rozmieszczona w Wałczu i Chełmnie
       oraz w Złocieńcu i Budowie.
       „Dragon-13” zakończy się 26 września.
      
      

mjr Michał Romańczuk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • uuuuu nie słyszę szczekania cywilów. .. hmmmm pewnie są zajęci piciem piwa i oglądaniem tv
 • Teraz pozostanie tylko liczyć na cud. Armia w kształcie zaproponowanym od 1 stycznia pr. będzie prowadziła wewnętrzną konkurencję i ćwiczenia trwać będą wiecznie. Ciekawe kto wygra: dowództwo operacyjne czy sztab generalny. Postępująca degradacja struktur obronnych nie doprowadzi do niczego dobrego. Ale ponoć mamy dobre sojusze i jeszcze lepsze wyposażenie. Wojenki na "kwity" już się zaczęły. Śmiesznie jakoś ale lepiej nie będzie. Armia 65.000 tys. + NSR 5.000.Dobrze, że nie trzeba ogłaszać mobilizacji, to dopiero byłoby szmbo i pokaz "niedołęstwa". Jaki kraj taka armia!!! Zwycięska i styropianowo-solidarna.
 • hał hał łuf łuf. .. ; ). .. a ja wolę jak na mnie szczekają ludzie którzy mogą mnie. .. piii piii piii niż mieliby szczekać prywaciarze czyhający jak mnie z kasy wydymać. Pensja jest, mieszkanie jest więc mnie wszyscy w d. .. .. e możecie swoim biadoleniem i narzekaniem pocałować - tylko ząbki umyć he he he !!! wszyscy cywile którzy mają małe kuśki kciuki w dół !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  szczęśliwynieróbczyliżołnierz(2013-09-23)
Reklama