UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Droga do Londynu, droga do Elbląga

 
Elbląg, Droga do Londynu, droga do Elbląga
(fot. UM Elbląg)

Wczoraj (26 listopada) w Elblągu z krótką wizytą przebywał Robin Barnett, ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce. Spotkał się w Ratuszu Staromiejskim z Grzegorzem Nowaczykiem, prezydentem Elbląga, a następnie wziął udział w premierze filmu „Droga do Londynu”, dotyczącego przygotowań niepełnosprawnych sportowców do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Premiera odbyła się w CSE Światowid.

Wizyta w Ratuszu była okazją do przedstawienia ambasadorowi aktualnej sytuacji w mieście i regionie, scharakteryzowania najważniejszych atutów Elbląga i tego, na czym opieramy rozwój. Rozwijamy współpracę z obwodem kaliningradzkim, stawiamy na małe i średnie przedsiębiorstwa, które są siłą naszego miasta, zmierzamy też w kierunku tzw. smart specialisation – gałęzi gospodarki opartych o innowacje. Bazę do tego typu działań stanowi nasz Elbląski Park Technologiczny. Będąc w specjalnej strefie ekonomicznej oferujemy również atrakcyjne tereny inwestycyjne – informował ambasadora Grzegorz Nowaczyk.
       Po raz pierwszy byłem w Polsce w latach osiemdziesiątych, następnie w okresie wstępowania Polski do NATO i teraz. Z tej perspektywy stwierdzam duży skok cywilizacyjny Polski. W chwili obecnej da się zauważyć kolejną falę zainteresowania inwestowaniem w Polsce Brytyjczyków, którzy posiadają kapitał. Mam nadzieję, że uda mi się nakłonić tych inwestorów do odwiedzenia Elbląga i zapoznania się z jego ofertą – podkreślił ambasador.
       Tego typu propozycja nie jest przypadkiem, jak można wyczytać na stronie Ambasady Brytyjskiej bezpośrednio przed przyjazdem do Polski Robin Barnett zajmował się inwestycjami zagranicznymi w Wielkiej Brytanii, rozwojem brytyjskich sieci handlowych oraz sprawami korporacyjnymi. W spotkaniu w Ratuszu wziął również udział Andrzej Person, senator RP znany z zamiłowania do sportu, który przyjechał wraz z ambasadorem na premierę filmu „Droga do Londynu”.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama