UWAGA!

Drukują przyłbice dla lekarzy i personelu medycznego

 Elbląg, @DlaMedykówElbląg
@DlaMedykówElbląg fot. Michał Skroboszewski

Gotowa jest już pierwsza partia ochronnych przyłbic wykonanych przez wolontariuszy z grupy @DlaMedykówElbląg przy użyciu drukarek 3D. Trafią one niebawem do elbląskich lekarzy i personelu medycznego. Zobacz zdjęcia.

Pierwsza partia przyłbic ochronnych liczy ponad 70 sztuk. - Przyłbice wykonane są z materiału, który nadaje się do sterylizacji, w tym przypadku jest to folia PET.  Zaczynaliśmy od dwóch, trzech drukarek, teraz nasza grupa liczy ponad dziesięć osób, dzięki czemu mogliśmy znacznie przyspieszyć produkcję - mówi Damian Kalinowski, jeden z inicjatorów akcji.

@DlaMedykówElbląg to grupa elbląskich przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które postanowiły odpowiedzieć na apel lekarzy o wsparcie ich w walce z koronawirusem. Skrzyknęli się na Facebooku.
       - W naszych placówkach medycznych brakuje podstawowych środków ochrony: maseczek, fartuchów, rękawiczek. Wśród wymienionych rzeczy pojawiły się również gogle i tę prośbę chcielibyśmy spełnić. Z pomocą technologi 3D i lasera Co2 ruszyliśmy z produkcją Przyłbic Prusa, które pozwolą naszym medykom choć trochę ochronić się przed ewentualnym zakażeniem - piszą wolontariusze na swoim profilu społecznościowym.

Grupa ciągle się powiększa o nowe, chętne do pomocy osoby.

- Aby dodatkowo zwiększyć produkcję z własnych środków dokupujemy nowy sprzęt. Chcielibyśmy przekazać przyłbice wszędzie tam, gdzie są one najbardziej teraz potrzebne, w ramach darowizny. Dla nas największą satysfakcją będzie to, że możemy pomóc w tej trudnej walce -  mówią organizatorzy akcji.

Wolontariusze zorganizowali również zbiórkę, z której datki będą przeznaczone na zakup materiałów niezbędnych do produkcji przyłbic.

- Wszystko co robimy opisujemy na naszej stronie na Facebooku. Cieszymy się, że w trudnych sytuacjach potrafimy się jednoczyć i działać wspólnymi siłami - podkreśla Damian Kalinowski.

Link do grupy @DlaMedykówElbląg

Link do zbiórki

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama