UWAGA!

Dwa kolejne nowe ambulanse

 
Elbląg, Dwa kolejne nowe ambulanse
fot. nadesłana

Dwa kolejne, nowe i nowocześnie wyposażone ambulanse trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w ramach realizowanego przez placówkę Program Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja.

Nowe karetki to Mercedesy Sprintery 316 CDI. Koszt każdej z nich to ponad 450 tys. zł. Innowacją w stosunku do poprzednich ambulansów jest m.in. to, że mają one na wyposażeniu także fotelik dziecięcy, zintegrowany z jednym z foteli dla dorosłych. Do tej pory ratownicy medyczni musieli instalować specjalne uprzęże na noszach, służące do bezpiecznego transportu dzieci. Najważniejsze jest jednak to, że są to nowe pojazdy, które zastąpią najstarsze pracujące w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie naszego miasta. Obydwie nowe karetki będą użytkowane przez zespoły podstawowe Działu Ratownictwa Medycznego w Elblągu - jeden będzie stacjonował w WSZ przy ul. Królewieckiej 146, drugi - w nowo wyremontowanej bazie przy ul. Orzeszkowej 6. Uruchomienie ambulansów przewidziane jest na koniec przyszłego tygodnia. Jedynym elementem wyposażenia, który zostanie przełożony z aktualnie używanych ambulansów będą defibrylatory. Zostały one zakupione w zeszłym roku z tego samego projektu.
       Zakup kolejnych nowoczesnych ambulansów spowodował, że na siedem zespołów Państwowe Ratownictwo Medyczne działających w strukturach Działu Ratownictwa Medycznego na terenie naszego powiatu, aż pięć karetek jest nowych – trzy z 2013 r. i dwie z 2014 r. Pozostałe ambulanse są z roczników 2010 i 2011. Należy tu zauważyć, że niewielu dysponentów zespołów ratownictwa medycznego w Polsce może poszczycić się takim taborem.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No to ogień i w plener do roboty !!!
 • Z artykułu nie wynika na czym ta współpraca polegała. Czy jedną karetkę dostaliśmy z Litwy a drugą z Rosji ?
 • Sprinter badziew jakich mało
 • nie to co GAZela
 • nooo. .to gwałciciele będą mieli czym jeździć. .
 • Super. Nareszcie nowy sprzęt dla mieszkańców Elbląga i jego okolic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  LikeAThorn(2014-11-12)
 • No właśnie. .Dlaczego "ratownicy" oskarżeni o gwałt jeszcze pracują?! Czyżby takie wejścia mieli u Pani Gellert- Wielkiej Obrończyni Kobiet?! A może u Pana Missana Koordynatora ratowników kandydata na radnego?? Piękną przyszłość mamy w tym mieście. .
 • oj prości ludzie. .. czy ktoś wie chociaż jaki wyrok zapadł wobec "gwałcicieli" ?
 • przyznali się już dawno. nawet swojej pracodawczyni. potem "zmienili zdanie". a dowody p. nim są nie do podważenia, już TVN to widział, wystarczyło obejrzeć program, poczytać gazety, posłuchać radia. Dziennikarze mają swoje wejścia. wspaniała reklama naszego miasta. Najpierw gwałcący ratownicy, potem ojciec gwałcący dzieci. Czy przy tym drugim też tak wyzwiesz od "prostych ludzi"? nie, bo nie wypada. ..
 • dziwnym trafem zawsze Szpital Wojewódzki Pani Gellert jest faworyzowany, we wszelkiego rodzaju dofinansowaniach a dla Wojskowego i Miejskiego zostaje nic, nawet Oddział Dziecięcy, który zgodnie z umową miał z Wojewódzkiego być przeniesiony do Miejskiego, pozostaje w Wojewódzkim. Dyr Gellert potrafi dbac o swoje kosztem innych, może byłaby również dobrym prezydentem.
Reklama