UWAGA!

Dwa światy w Jeleniej Dolinie

 
Elbląg, Po lewej elbląski odcinek drogi, po prawej odcinek należący do Milejewa
Po lewej elbląski odcinek drogi, po prawej odcinek należący do Milejewa (fot. czytelnik)

Droga na Jelenią Dolinę, gdzie chętnie wypoczywają elblążanie, jest w opłakanym stanie. Mimo to nie została ujęta w planie remontów na ten rok. Wystarczy jednak przejechać granicę gminy Milejewo, by zobaczyć, że nie trzeba wiele wysiłku i pieniędzy, by doprowadzić drogę do stanu używalności.

Zdjęcia drogi prowadzącej nad jezioro w Jeleniej Dolinie zrobił jeden z naszych Czytelników. Po lewej dziury na odcinku należącym do samorządu Elbląga, po prawej – odcinek, którym zarządza gmina Milejewo. - Wystarczy przejechać granicę gminy Milejewo, by zobaczyć inny świat. Droga po stronie Milejewa nie jest oczywiście gruntownie wyremontowana, są zalepione po prostu wszystkie dziury. Czy tak dużego miasta jak Elbląg nie stać na tak drobny wydatek po swojej stronie? - pyta Czytelnik. - Przecież wielu elblążan przyjeżdża nad pobliskie jezioro na wypoczynek, za każdym razem boję się, że uszkodzę tutaj swoje auto.
       Mamy złą wiadomość dla wszystkich miłośników Jeleniej Doliny. W tym roku droga po stronie elbląskiej nie zostanie naprawiona.
       - Stan drogi prowadzącej do Jeleniej Doliny jest nam znany. Niestety z uwagi na niewystarczające środki finansowe droga ta nie będzie naprawiana w ramach obowiązującej umowy na remonty cząstkowe. Naprawa tej drogi, w granicach miasta, została zapisana w propozycji do Planu Modernizacji Dróg i powinna zostać wykonana w latach 2016-2017 – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Plan Modernizacji Dróg opracowany został zgodnie z terminem do końca czerwca przez Departament Zarząd Dróg. W tej chwili trwają konsultacje programu pomiędzy departamentami powiązanymi merytorycznie z zadaniem modernizacji dróg. Później dokument zostanie przedstawiony prezydentowi do ostatecznej akceptacji. Plan odnosi się do dróg zarządzanych przez miasto, które z uwagi na swój stan wymagają w najbliższych latach modernizacji. Dotyczy on zarówno głównych ciągów komunikacyjnych, jak i mniejszych ulic. Realizacja planu przewidziana jest od 2016 roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. .a moim zdaniem to elblążanie najpierw maja w dupie społeczne inicjatywy a potem narzekają. Była możliwość w zeszłym roku wywalczyć remont w ramach budżetu obywatelskiego remont drogi to woleliśmy wybieg do srania dla piesków:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  3
  tomcioromcio(2015-07-21)
 • co teraz jest w jeleniej dolinie? nie bylem tam z 10 lat, jest gdzie usiasc z rodzina? cos zrobic?
 • niestety POwcy rozebrali nowy pomost w Smoczej Dolinie i degradacja postępuje
 • A moim zdaniem to są jakieś żarty. Nie ma w tym Państwie żadnych służb co wlepiają mandaty innym urzędnikom? Nikt za nic nie odpowiada, ale jak po wypłatę i premię to pierwsi. Obywatel za każde przewinienie - mandat. Nawet właściciel własnej firmy może być posądzony o działanie na jej szkodę, a jak państwowe to można nie naprawiać, doprowadzić do ruiny a na koniec zamknąć. .. .i nadal nie będzie winnych.
 • Urząd gminy Elbląg ma w głębokim poważaniu drogi, nie tylko tą w Jeleniej Dolinie. Najważniejsze, żeby było ładnie w Gronowie Górnym - chyba wiadomo dlaczego???
 • ale siara WSTYD!
 • A może by tak czyn społeczny?
 • Wszystkie usterki zawieszenia, urwane koła, krzywe felgi, pęknięte sprężyny czy szyby zgłaszać do zarządcy drug że to się stało na tej dziurawej drodzę na Jelenią żądając naprawy na ich koszt. Należy przy tym mieć świadka i najlepiej wezwać policje, straż miejską czy nawet leśną w celu zrobienia notatki służbowej lub po porostu nagrać przyjazd i powiadomienie o zaistniałym wypadku naszego auta. Gwarantuje że po kilku zgłoszeniach droga zostanie nie tylko załatana ale i w niedługiej przyszłości naprawiona zgodnie z regułą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  kuerowiec(2015-07-21)
 • Fakt drogi są w fatalnym stanie, dziury takie że strach rowerem a co dopiero samochodem po tym jeździć. Z drugiej zaś strony od wielu lat już nie spędzam czasu z rodziną na Jeleniej bo nie widzę sensu. Pomost rozebrali, wiata okupowana non stop przez stado rozwrzeszczałych, podpitych małolatów, dookoła pełno potłuczonego szkła, kondomy, pety ogólny brud i smród. Jak ktoś lubi babrać się w śmieciach pośród okrzyku pijaków niech tam jedzie i "wypoczywa".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  malkontentrealnista(2015-07-21)
 • kuerowiec - dróg bo drogi, a poza tym nie słyszałeś jak kierowca wezwał policję do zdarzenia bo urwał zawieszenie i chcąc obciążyć odpowiedzialnego za stan drogi otrzymał mandat bo. .. biegły orzekł, że gdyby jechał z nakazaną prędkością do takiego uszkodzenia auta by nie doszło :) a z tego co wiem tam jest ograniczenie do 40 chyba albo 30 km/h więc nie radzę z tym zgłaszaniem uszkodzeń na policję :)
 • już masa the bili komentuje. ..
 • nie mozna wyreczac urzedasow ze swoich obowiazkow
Reklama