UWAGA!

Dwa tysiące Rosjan dziennie

 Elbląg, W dni powszednie około 2 tys. mieszkańców obwodu dziennie odwiedza rejon elbląskim, a w weekendy około 4 tys. osób dziennie
W dni powszednie około 2 tys. mieszkańców obwodu dziennie odwiedza rejon elbląskim, a w weekendy około 4 tys. osób dziennie (fot. AD)

Rozpoczęła się 26. sesja Rady Miejskiej. Na początku powrócono na niej do starej tradycji, by Prezydent Miasta składał Radnym informację o swej działalności w okresie między sesjami na początku sesji. Informacja Prezydenta obejmowała dość długi okres, bo w październiku sesji nie było, poprzednia sesja odbyła się 26 września.

Prezydent Jerzy Wilk wśród najważniejszych wydarzeń w okresie między sesjami wymienił oficjalne otwarcie Zakładu Utylizacji Odpadów (budowę rozpoczęto jeszcze za prezydenta Henryka Słoniny, kontynuowano za prezydenta Grzegorza Nowaczyka.
       Mówił też o konferencji poświęconej kontaktom z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Kontakty te rosną. W dni powszednie około 2 tys. mieszkańców obwodu dziennie odwiedza rejon elbląskim, a w weekendy około 4 tys. osób dziennie. Jerzy Wilk odkreślał, że władze miasta powinny działać na rzecz intensyfikacji tej wymiany.
       Do ważnych wydarzeń tego okresu, w których wziął udział, prezydent Wilk zaliczył również obchody Dnia Papieskiego (11 października) oraz reaktywowanie Elbląskiej Rady Kombatantów.
       Mówił też o październikowych targach pracy. – Jednak przysparzają nowych miejsc pracy, będziemy więc te działania kontynuowali – przekonywał.
       Władze miasta nawiązały też kontakty z dyrekcją pola golfowego koło Pasłęka. Według Jerzego Wilka, uczniowie elbląskich szkół mogą korzystać z obiektów pola golfowego, władze miasta muszą tylko zapewnić transport. W przyszłym roku na polu golfowym ma być rozegrany międzynarodowy turniej golfa Elbląg Cup.
       Jerzy Wilk mówił też o wizycie w Elblągu ambasadora Wielkiej Brytanii, związanej z premierą filmu Sławomira Malinowskiego (wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej) o Natalii Partyce i o propozycji zorganizowania w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie Dnia Elbląskiego dla biznesu (termin do uzgodnienia).
       – Po dwóch latach termomodernizacji i remontu oddano do użytku Gimnazjum nr 5 – przypomniał prezydent. – Pracujemy z Departamentem Edukacji UM nad przyszłą specjalizacją tej szkoły.
       Wydarzeniem, według Jerzego Wilka, były też zeszłotygodniowe obchody Święta Niepodległości.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nic dodać nic ująć cytuję ". .. Do ważnych wydarzeń tego okresu, w których wziął udział, prezydent Wilk zaliczył również obchody Dnia Papieskiego (11 października) oraz reaktywowanie Elbląskiej Rady Kombatantów. .. " Ludzie kogo wy wybraliście? Gdzie jest Kraśniański, Maszka, Falkiewicz, Rembelski, Pukin, Szwed? Pamietaj wyborco głosując na Wilka ponosisz współodpowiedzialność za wszystkie jego decyzje lub ich brak!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  11
  naulicymówią(2013-11-14)
 • Panie Wilk, a przecinanie wstęg jako priorytet pana pracy! Panie Wilk jak mogą rosnąć kontakty. Cały czas pan Wilk potwierdza, że jest i będzie to rok stracony dla Elbląga.
 • Ruska wacha, polska kiełbacha. Bardzo dobrze, że potrafimy wzajemnie korzystać z dobrodziejstw strefy przygranicznej. Każdy elblążanin powinien możliwie często samemu odwiedzać Obwód i tankować pod kurek + fajki i alkohol na pohybel bandzie złodziei grabiącej nasz naród za pomocą podatków.
 • dlaczego rosjan ie dowolnie mogą wjechać do nas i robić zakupy, a my do nich musimy mieć wizy i płacić ??? gdzie nasz interes? czy zawsze będziemy lizać im łapy ?:)
 • polacy już dawno są sługusami, my tylko musimy i mamy obowiązki i nic poza tym ! dlaczego mamy ograniczone wjazdy na teren rosjii? dlaczego nam to robią ? a polacy na to jak na lato ! gdzie ja żyję u siebie czy w obcym kraju mamy więcej przywilejów !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  BOŻYCH(2013-11-14)
 • wzajemnie nie korzystamy my polacy płacimy za wszystko !!! dla kogo ta wymiana ? kto z tego coś ma, oni i tak nie bywają w małych rodzinnych sklepikach, a dorabiają obcy kapitał !!!!!markety gdzie podatki nie wpływają do naszej kasy ? więc dla kogo ten wątpliwy interes ?:) myślcie trochę vat sobie odliczają, a małe rodzinne firmy bulą jak za zboże !!! myślcie ludzie trochę od myślenia się nie umiera :)z biedronki i tak nie mamy nic, bo wszystko idzie do portugalii :) więc co niby dla nas za korzyści !myślcie ponawiamy prośbę; )e leclerc do francji, kaufland do niemiec itd, itp, i tede :)od myślenia niektórym chyba głowę urwie heheheheheheh
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  BANDEROS(2013-11-14)
 • I co z tego mamy, Rosjanie na zakupy jadą do gdańska. DLACZEGO nadal nikt nie myśli o szybkiej budowie budynków handlowych:IKEI, OBI, CASTORAMY w Elblągu. tak samo jest z obiektami rekreacyjnymi :aquapark, kryte pływalnie, zabytki, rozrywka. Zamiast duża kasa zostawać w Elblągu zostaje w Trójmieście.
 • Pociecha wielka że ruskie do Biedronki przyjeżdżają. Zrób coś by to wykorzystać, bo to że przyjeżdżają to nic nam nie daje oprócz kolejek i niszczenia dróg które ty byś budował etapami. Zobacz jak w Braniewie potrafią to wykorzystać. Załatwił dla młodzieży rozrywkę w. .. .Pasłęku - na golfa będzie młodzież woził - paranoja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  ewalniak(2013-11-14)
 • A gdzie informacja o likwidacji w Elblągu 200 miejsc pracy przez Prezydenta /oddajac pieniadze/. To jest osobista działalność Prezydenta. Zamiast znaleźć 3 mln zl /teraz bierze pożyczke 34 mln zl/ oddał 20 mln. Taki Prezydent nadaje się do strugania kii do szczotek a nie rządzenia 100 tys. Miastem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Jerzy-68(2013-11-14)
 • Za kilka lat Biedrona wybuduje sklepy w Obwodzie Kalingradzkim, w Polsce powstaną stacje ze znakiem Biedrony oferujące ruską benzynę i się "skończy babci s. .. " i wzajemne wycieczki obywateli, tylko rozdział państwa od kościoła jak jest w Polsce fikcyjny tak pozostanie fikcyjny. Hero.
 • Kolego, masz nieaktualne dane w swojej bańce. I Rosjanie i my bulimy tyle samo czyli około 20 euro. Spalcie jeszcze jakąs budkę to się skończą wzajemne zakupy i kontakty, pseudopatrioci. ..
 • E, marudy, a kto Polakom zabrania postawić hipermarket ? że tylko zrzędzić potrafimy to stawiają portugalce i francuzi, i wbijcie se do łba że VAT jest budżetu, więc dlaczego niby rusek ma popmpować swoją kasę w nasz budżet? Ale poza vatem w cenie czegokolwiek jest marża i to zostaje matoły. Poza tym towar trzeba wyprodukować, dowieżć, sprzedać, oni tu jedzą, naprawiają auta, śpią więc nie kompromitujcie się. ..
Reklama