UWAGA!

Dyrekcja szpitala na celowniku

W zadłużonym na kwotę prawie 25 milionów zł Szpitalu Miejskim w Elblągu trwa kontrola wewnętrzna. Na zlecenie prezydenta miasta, który jest organem założycielskim tej placówki, kontrolerzy sprawdzają, czy nie ma błędów w sprawozdaniach finansowych i czy za zadłużenie nie odpowiada też dyrekcja szpitala.

- Po całej dyskusji, która przetoczyła się na temat szpitala, przeprowadzamy kontrolę, bo chcemy wyjaśnić kilka wątpliwości dotyczących sprawozdań finansowych i czy zarządzający tym szpitalem nie są też winni sytuacji - stwierdził prezydent Henryk Słonina.
     Długi elbląskiego szpitala miejskiego są już od kilku lat. Główną przyczyną ich powstania był niski poziom finansowania szpitala z budżetu państwa, a także wejście w życie tak zwanej "ustawy 203". Restrukturyzacja szpitala, prowadzona dwa lata temu, nie przyniosła rezultatu.
     Rada Miejska w Elblągu w czerwcu br. zgodziła się na dwa rozwiązania: albo fuzję tego szpitala ze szpitalem wojewódzkim i przejście pod zarząd marszałka, albo prywatyzację niektórych oddziałów. Likwidacja szpitala - według prezydenta Elbląga - nie wchodzi w rachubę.
     - Za dużo włożyliśmy w ten szpital, prowadziliśmy głęboką restrukturyzację, a poza tym tam pracuje około 350 osób, a więc są to miejsca pracy. Sądzę, że jest szansa pozyskania pieniędzy na dosprzętowienie i remont. Mogłaby być to perełka - uważa prezydent.
     Henryk Słonina sądzi jednak, że szpitale powinny podlegać zarządowi województwa, bo czuwałby nad tym jeden gospodarz i prowadzi jedną politykę, a tylko podstawową opiekę zdrowotną należałoby pozostawić samorządom.
     Prezydent powiedział, że jest już po rozmowach z marszałkiem Andrzejem Ryńskim w sprawie ewentualnego połączenia szpitala miejskiego z wojewódzkim. Dodał, że marszałek jest za tym rozwiązaniem i ma jeszcze w sierpniu podać warunki fuzji. Dopiero wówczas odbędą się szczegółowe rozmowy w tej sprawie.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • perełka!!? bo pęknę ze śmiechu !!!!!!!
 • koOrdynator atakuje ( portel.pl ), całkiemBezpartyjnyPWE kontratakuje (jakby wątpliwości co do działań dyrekcji narodziły się dopiero teraz... superPerełka^_^).
 • Niech sprawdza dlaczego lekarze nie chca leczyc chorych ludzi?? Co z etyką lekarską?? Po co te konowały zostaja lekarzami, skoro nie chca leczyc. Skoro chca byc bogaci to niech graja w totka a nie z biednych ludzi kase zdzierają, nie leczą wogóle, a chaty i fury luksusowe kupują!!!KONTROLA PRYWATNYCH KONT KONOWAŁÓW TAM JEST KASA, KTÓREJ BRAKUJE W SZPITALACH!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Eszlej(2004-08-06)
 • o wiele prościej byłoby połączyć tylko konta szpitali - wówczas pozostałyby dwa z zaledwie 12,5 milionowym długiem każdy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dreptak(2004-08-06)
 • ty glupi ... czesc tych lekarzy nie dostaje pensji od dawna,jak sie nie podoba to spadaj na drzewo banany prostowac!!!
 • dix: jestes sam palantem - a widziałeś biednego lekarz ? Zobacz jak żyją lekarze kosztem biednych rencistów i emerytów. pacjentów ( kieszonkowego ) albo te prywatne gabinety czynne wg wykazu 1 godzinę, a tak naprawde ile się da. Taryfiarzom wproadzili kasy fiskalne i takie powinni wprowadzić lekarzom na prywatnych przyjęciach. Przychodzisz do takiego , za wizytę płacisz, a on ( lekarz ) z kasy fiskalnej daje ci kwitek i to jest sprawiedliwe - a nie budują sobie lekarze oczywiscie wille , za co? WPROWADZIĆ LEKARZOM KASY FISKALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Kasy fiskalne nie są darmowe, kto poniesie koszty zakupu ? - pacjent. Jeśli wizyta kosztuje 50 zł, a trzeba będzie od niej jeszcze podatek odprowadzić (by dochód lekarza pozostał bez zmian- tego raczej nie odpuści) koszt wizyty wzrośnie o 10 zł. Kto dopłaci ? - Pacjent. Zapłaciwszy o 1/5 więcej za poradę, ale z paragonem w garści niewątpliwie będziesz przedmówco zdrowszy i szczęśliw. Czy ktoś wie, jakie wymierne korzyści dały kasy fiskalne i paragony od taksówkarzy ?
 • chciałem zauważyć, że socjalizm się skończył i pensja sprzątaczki winna się trochę różnić od pensji lekarza. Dlatego popieram wyjazdy z kraju lekarzy, niech tych pseudoreformatorów kipiących nienawiścią do lekarzy leczą specjaliści zza wschodniej granicy przy pomocy medykamentów i sprzetu kupionych na stadionie 10-lecia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realista(2004-08-08)
 • Uważam , że teraz szukaja kozła ofiarnego. A co robił wydział zdrowia urzędu miejskiego? A co robiła rada nadzorcza szpitala? jak by było dobrze to byłoby wielu do sukcesu, a tak zgnębić dyrektora. Suces ma wielu ojców a porażka jednego. Dyrektorze Jacku, nie daj się!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OBSERWER(2004-08-08)
 • Odpowiedź dla Idioty - za zadłużenie szpiatala odpowiada tylko Dyrekacja , a nie np. pilęgniarki. Panie redaktorze artykułu proszę sie douczyć.
 • W nawiązaniu do "perełki" - jaki program złożył szpital do Funduszy Europejskich, aby odciążyć tylko samorząd od wspierania finansowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec Elbląga(2004-08-09)
 • Eszlej , człowieku - lekarz to zawód , który był , jest i będzie związany z dobrymi zarobkami , tak jest od stworzenia świata , poza małymi wyjątkami (np. Judym , kraje komunistyczne , zakonnicy). Jak zazdrościsz , to się ucz , zostań lekarzem i będzesz leczył za darmo i jadł szarańczę z korzonkami - takich frajerów jest już naprawdę mało. Poza tym 6 lat studiów medycznych tak naprawdę , nawet w PRL-u wymagało finansowych wyrzeczeń (np. rodziców) - teraz muszą sobie "odbić" , bo większość jest normalna psychicznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realista(2004-08-09)
Reklama