UWAGA!

Dyrektor musi oddać kasę

Dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach Mariusz Przebieg musi zwrócić do miejskiej kasy 2,5 tysiąca złotych, bo nie zrealizował wszystkich zaplanowanych zajęć.

Na przełomie maja i czerwca urzędnicy UM w Elblągu przeprowadzili kontrolę w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Stwierdzili, że dyrektor nie zrealizował wszystkich zaplanowanych zajęć dydaktycznych z dziećmi na kwotę 2 500 zł.
     - Prezydent Henryk Słonina zobowiązał dyrektora Przebiega do zwrotu tych pieniędzy do 23 lipca – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     25 lipca dyrektor OEE w Piaskach rozpocznie swój urlop wypoczynkowy. Ostatni, bo 31 sierpnia kończy się jego kadencja.
     Nie wiadomo na razie, kto zostanie nowym szefem Ośrodka w Piaskach.
     - Ogłoszony konkurs na to stanowisko nie odbył się z powodu braku kandydatów – wyjaśnia Joanna Urbaniak. - Zgodnie z ustawą o systemie oświaty w takim przypadku prezydent miasta powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, o ile Pomorski Kurator Oświaty nie wniesie zastrzeżeń. Prezydent Henryk Słonina podejmie decyzję w tej sprawie w okresie wakacji – dodaje.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a pan Przebieg to nie ten co uczył WF-u w Zespole Zzkół Handlowych ? 2500wsiąkło przed urlopem - to chyba odpowiedz jest jasna nie :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  życzliwy(2008-07-09)
 • w końcu się za niego wzięli.
 • Cikawe jak to wcześniej bywało z kontrolami, że nic nie wykryto. A dyrektorek w między czasie kupił dwa samochody, łódz, serfing wieczne wakacje. .. ..
 • W końcu ktoś dostrzegł, co się dzieje w Piaskach. Wysyłano nas z dziećmi na cały szkolny tydzień, a zajęcia, które doszły do skutku, trwały raptem kilka godzin, co zdolny nauczyciel zdążyłby zrobić w ciągu jednego dnia. Resztę czasu musieli zapełnić nauczyciele-opiekunowie, którzy przyjeżdżali razem z uczniami. Nie było problemu, kiedy była ładna pogoda, ale co zrobić z dzieciakami, kiedy jest zimno i pada deszcz? O to już organizator pseudo "zielonej szkoły" nie zadbał. A przecież istnieje w Polsce tyle podobnych obiektów, gdzie dzieci nie marnują czasu i przy tym świetnie się bawią, poznając wiedzę o ekologii i nie tylko. Może znajdzie się ktoś na miejsce odchodzącego dyrektora, kto stworzy w Piaskach ośrodek ekologii z prawdziwego zdarzenia?
 • Wydaje mi się w Polsce szybko się nie zmieni, ludzie ludziom wilkiem. Czy ktoś podał w tym artykule konkrety, NIE. Dlaczego w takim razie czytamy opinie typu: ktoś coś kupił - pewnie za te 2,5 tyś. Ja nikomu do garnka nie zaglądam, czy ktoś widział kiedyś rzekomą "łódź" – pewnie jeszcze podwodną, a może znalazł taką na allegro za 2,5 tyś i dokładali do tego surfing w promocji. Widocznie w otoczeniu pana Dyrektora znajdują się zazdrośni, krótkowzroczni „ dobrzy znajomi” z dużą wyobraźnią i niewielką widzą na temat jego pracy i zarobków – a te dostępne w oświadczeniu majątkowym. A skoro praca na stanowisku Dyrektora to wieczne wakacje ciekawe dlaczego nie było chętnych do konkursu. Reasumując swoją opinię – kto o zdrowym umyśle naraziłby swoją reputację i stanowisko dla 2,5 tyś, co oznacza nie zrealizowanie zajęć dydaktycznych, czyżby Dyrektor nagle przed końcem swojej kadencji przestał dobrze wykonywać swoje obowiązki. Ja rozumiem 2,5 miliona i to jeszcze funtów o to już „ może” warto  .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Bezstronny(2008-07-09)
 • A pewnie najlepiej to pojechać z dziećmi do "Ośrodka Edukacji Ekologicznej" i niech Dyrektor dzieci bawi a panie i panowie opiekuni z brzuchem do góry leżą. Ciekawe ilu będzie chętnych by stworzyć taki wymarzony Ośrodek? Chyba faktycznie niektórych tam "wysłano" i to jeszcze z przymusu skoro widzą problem w prowadzeniu zajęć na dworze, którzy najchętniej zajęliby się dziećmi ale tylko w słoneczny dzień a najlepiej na plaży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  nauczyciel(2008-07-09)
 • Znam pana Dyrektora – ten artykuł to jakaś insynuacja, to uczciwy człowiek, wbrew pozorom i plotkom wiele zrobił dla Ośrodka. Czy ktoś widział ten Ośrodek zanim pan Mariusz stał się dyrektorem? Dyrektorzy placówek publicznych często mają związane ręce, zarobione przez placówkę (którą to oni zarządzają) pieniądze muszą oddać do urzędu miasta, mimo że przedstawiają plan rozwoju tejże placówki. Na wyniki nikt nie patrzy tylko na niedociągnięcia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony(2008-07-09)
 • Może warto aby ci co tak staja za dyrektorem a jest to jedna i ta sama osoba przypomniała sobie bo przecież jako żona wie, że il, e to mpań przewineło sie przez te rece. .. .. A prezydent miasta chyba wie co mowi czyli nieprawidłowości byly ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antykomuch(2008-07-09)
 • Do zdziwiony, nauczyciel i bezstrony wy znacie dyrektora hm ciekawe ale chyba nie lepiej niż my nauczyciele szkół podstawowych, którzy tam jeździmy co tydzień ? Nasze zdanie w tej sprawie zna już UM w Elblagu, a i wiem, że najbliżsi wspólpracownicy dyrektora złożyli odpowiednie zeznania w trakcie kontroli. Obciązyli go wystarczająco. Nie bez znaczenia w całej sprawie była postawa jego żony, która sama opowiadała niestworzone rzeczy zwłaszcza po. .. .. Swoją drogą, aż dziwne, że to tak długo trwało
 • BRAWO Panie Prezydencie, spóźniona mocno decyzja, ale jedyna słuszna. Przebieg miał płatne wakacje w Piaskach. A przez 8 lat można było pozyskać naprawdę duże pieniądze dla ośrodka, dla młodych Elblążan. Kolejna decyzja - to powołać na to stanowisko DYREKTORA z PASJĄ, ale do pracy, a nie windserfingu, nart wodnych i alkoholu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator z Piasków(2008-07-09)
 • Ten Dyrektor to parodia. Przebieg'ł i tyle go widzieliśmy. A np. ja pierwszy raz przyjechałam z dziećmi i chodziłam po omacku. Gdzie jest sprzęt, gdzie ksero, gzie klucze do gabloty z książkami. Ośrodek ekologiczny a nie segreguje się śmieci; ) Cała nasza edukacja idzie w niwecz, bo DYREKTR był bez inicjatywy (i żeby w ogóle był na terenie ośrodka, to może bym się czegoś dowiedziała)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczycielka(2008-07-09)
 • Zaznaczyłbym jednak że nie jestem kobietą i teraz nie dziwię się tym wypowiedziom, same kobiety którym w życiu coś nie wyszło.
Reklama