UWAGA!

Dyrektor nadal będzie dyrektorem

 Elbląg, Mirosław Gorbaczewski (po lewej) i Gustaw Brzezin, marszałek województwa
Mirosław Gorbaczewski (po lewej) i Gustaw Brzezin, marszałek województwa (fot. Michał Skroboszewski, arch.portEl.pl)

Mirosław Gorbaczewski zaczął pełnić funkcję dyrektora szpitala przy ul. Komeńskiego w 2006 r. - wtedy funkcjonował on jeszcze jako jednostka wojskowa. Kilka lat później przeprowadził szpital „do cywila”, przekształcając go w Elbląski Szpital Specjalistyczny. W 2016 r. został dyrektorem połączonych placówek przy ul. Komeńskiego i Żeromskiego – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II. W tym roku kończy mu się kadencja na tym stanowisku.  Przeprowadzono dwa konkursy, ostatecznie prezydent zdecydował się na zatrudnienie Mirosława Gorbaczewskiego. 

- Na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego w lutym i w marcu br. przeprowadzono konkursy. Postępowania konkursowe nie zostały jednak rozstrzygnięte, ponieważ zgłosił się tylko jeden kandydat (w obu przypadkach był nim Mirosław Gorbaczewski). W związku z tym, zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, po zasięgnięciu opinii komisji konkursowej prezydent mógł w przypadku dwóch nierozstrzygniętych konkursów zatrudnić pana Mirosława Gorbaczewskiego na stanowisko dyrektora szpitala. Funkcję dyrektora Mirosław Gorbaczewski będzie pełnił od marca 2019 do marca 2025 roku - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. 
       Mirosław Gorbaczewski ukończył studia wyższe w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi na Wydziale Lekarskim. W 2007 rok ukończył ponadto studia podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Służbie Zdrowia. W latach 2003-2006 pełnił funkcję dyrektora Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Braniewie. W latach 2006-2011 był dyrektorem 110 Szpitala Wojskowego w Elblągu, a po przemianowaniu tej placówki w Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią był jego dyrektorem w latach 2011-2016. Od grudnia 2016 roku do lutego 2019 roku był dyrektorem Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II w Elblągu (placówka powstała z połączenia dwóch szpitali - Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią i Szpitala Miejskiego).
oprac. red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama