UWAGA!

Dyrektor od kultury chce być burmistrzem

Elbląg, Leszek Sarnowski
Leszek Sarnowski (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Leszek Sarnowski, dyrektor departamentu kultury, sportu i turystyki w elbląskim ratuszu, kandyduje na... burmistrza Sztumu. Od lat mieszka w tym mieście, dojeżdżając do Elbląga do pracy.

Leszek Sarnowski kandyduje na burmistrza Sztumu z listy Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego Powiśle, które zrzesza przedstawicieli różnych ugrupowań społeczno-politycznych (m.in. PO, PiS, Kongresu Nowej Prawicy, wielu stowarzyszeń i grup nieformalnych). Różne organizacje zjednoczył jeden cel: wygrana z dotychczasowym burmistrzem Leszkiem Taborem, wywodzącym się z SLD, który rządzi w mieście od 16 lat.
       Leszek Sarnowski ma 55 lat, jest absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego. Od lat mieszka w Sztumie, dojeżdżając do Elbląga do pracy. Od 2011 roku kieruje Departamentem Kultury (obecna nazwa Departament Kultury, Sportu i Turystyki) w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Wcześniej był dziennikarzem prasowym, radiowym i telewizyjnym. Współpracował m.in. z Gazetą Wyborczą, Dziennikiem Bałtyckim, Radiem Gdańsk, Radiem Plus, TVP Olsztyn, TVP Gdańsk. Jest prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich "Taka Gmina" w Sztumie. Pomysłodawca, wydawca i redaktor naczelny kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław "Prowincja". W obecnej kadencji jest także radnym sejmiku pomorskiego.
       - Nie chcę komentować mojej decyzji w sprawie kandydowania. Zobowiązuję się do tego, że nie będzie to miało wpływu na moją pracę w Elblągu jak i działalność departamentu kultury. Zawsze tak zresztą było, że oddzielałem moją działalność publiczną w województwie pomorskim od pracy na rzecz Elbląga i tak pozostanie. Pan prezydent wiedział wcześniej o moich zamiarach - powiedział nam Leszek Sarnowski. - Nie prowadzę jeszcze kampanii, na ostatnie dwa tygodnie przed wyborami wezmę urlop w ratuszu.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • sensacja, nie ma co! haha
 • newsa dnia nie ma co! Wazne ze prasówka zaliczona, ale poloty o niczym
 • Odchodzi z elblaskiej roboty do sztumu? Lepiej płacą coooo
 • Widać że Pan Leszek lepiej czuje się w Sztumie więc umożliwić jemu pełną realizację marzeń w tym pięknym mieście. Zwolnić go a na jego miejsce zatrudnić elblążanina. Przecież to Prezydent miał takie ambitne plany promowania zatrudnienia miejscowych poprzez ulgi - więc jak jest? Niech nasz "1 obywatel" posprząta w swoim obejściu, a spadnie mu bezrobocie w mieście.
 • Odchodzi zapewne dlatego, że nie chce podpisywać się pod odgórnym zabijaniem kultury w Elblągu. Jeśli nie zmienimy władzy to za chwilę Dni Papieskie będą największym, a może jedynym wydarzeniem kulturalnym w tym mieście.
 • Sorry ale co mnie to interesuje? Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Wilksyty(2014-10-15)
 • odchodzi. .. , jak ma mieć to tylko cieszyć się należy
 • Dyrektor departamentu kultury, sportu i turystyki - idealny departament do robienia niczego tak jak 3/4 w UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  nowaczek(2014-10-15)
 • coś tam robi, wiesz ktos musi zarządząc urzędowo ale szału nie ma przecież to urzędnik tzw. decydent ( na swoim poletku) a robią wydarzenia własnymi siłami inni pracownicy instytucju. nie zapomnij ze działa sektor kultury prywatny totalnie niezalezny od miasta i także wiele robili i robią.
 • Sam sprawdź. Ja sielewicz odeszła w 2011 r. w kwientiu a w maju mianowali sarnowskiego sam szukaj i sprawdz
 • czwartek, 26 maja 2011 21:34 - Stanowisko kierownicze w Wydziale Kultury obejmie Leszek Sarnowski, który wybrany został w drodze konkursu. . z dniem 1 czerwca br. nowy naczelnik będzie już dyrektorem Departamentu Kultury. www. elblag.eu i co?
 • Fakt, najpierw przez miesiąc jeszcze Wydziałem Kultury, od czerwca Departamentm więc RG walnął błąd merytoryczny hłe hłe
Reklama