UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dyrektor od kultury chce być burmistrzem

Elbląg, Leszek Sarnowski
Leszek Sarnowski (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Leszek Sarnowski, dyrektor departamentu kultury, sportu i turystyki w elbląskim ratuszu, kandyduje na... burmistrza Sztumu. Od lat mieszka w tym mieście, dojeżdżając do Elbląga do pracy.

Leszek Sarnowski kandyduje na burmistrza Sztumu z listy Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego Powiśle, które zrzesza przedstawicieli różnych ugrupowań społeczno-politycznych (m.in. PO, PiS, Kongresu Nowej Prawicy, wielu stowarzyszeń i grup nieformalnych). Różne organizacje zjednoczył jeden cel: wygrana z dotychczasowym burmistrzem Leszkiem Taborem, wywodzącym się z SLD, który rządzi w mieście od 16 lat.
       Leszek Sarnowski ma 55 lat, jest absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego. Od lat mieszka w Sztumie, dojeżdżając do Elbląga do pracy. Od 2011 roku kieruje Departamentem Kultury (obecna nazwa Departament Kultury, Sportu i Turystyki) w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Wcześniej był dziennikarzem prasowym, radiowym i telewizyjnym. Współpracował m.in. z Gazetą Wyborczą, Dziennikiem Bałtyckim, Radiem Gdańsk, Radiem Plus, TVP Olsztyn, TVP Gdańsk. Jest prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich "Taka Gmina" w Sztumie. Pomysłodawca, wydawca i redaktor naczelny kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław "Prowincja". W obecnej kadencji jest także radnym sejmiku pomorskiego.
       - Nie chcę komentować mojej decyzji w sprawie kandydowania. Zobowiązuję się do tego, że nie będzie to miało wpływu na moją pracę w Elblągu jak i działalność departamentu kultury. Zawsze tak zresztą było, że oddzielałem moją działalność publiczną w województwie pomorskim od pracy na rzecz Elbląga i tak pozostanie. Pan prezydent wiedział wcześniej o moich zamiarach - powiedział nam Leszek Sarnowski. - Nie prowadzę jeszcze kampanii, na ostatnie dwa tygodnie przed wyborami wezmę urlop w ratuszu.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • sensacja, nie ma co! haha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2014-10-15)
 • newsa dnia nie ma co! Wazne ze prasówka zaliczona, ale poloty o niczym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2014-10-15)
 • Odchodzi z elblaskiej roboty do sztumu? Lepiej płacą coooo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2014-10-15)
 • Widać że Pan Leszek lepiej czuje się w Sztumie więc umożliwić jemu pełną realizację marzeń w tym pięknym mieście. Zwolnić go a na jego miejsce zatrudnić elblążanina. Przecież to Prezydent miał takie ambitne plany promowania zatrudnienia miejscowych poprzez ulgi - więc jak jest? Niech nasz "1 obywatel" posprząta w swoim obejściu, a spadnie mu bezrobocie w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  wrss(2014-10-15)
 • Odchodzi zapewne dlatego, że nie chce podpisywać się pod odgórnym zabijaniem kultury w Elblągu. Jeśli nie zmienimy władzy to za chwilę Dni Papieskie będą największym, a może jedynym wydarzeniem kulturalnym w tym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2014-10-15)
 • Sorry ale co mnie to interesuje? Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Wilksyty(2014-10-15)
 • odchodzi. .. , jak ma mieć to tylko cieszyć się należy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2014-10-15)
 • Dyrektor departamentu kultury, sportu i turystyki - idealny departament do robienia niczego tak jak 3/4 w UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  nowaczek(2014-10-15)
 • coś tam robi, wiesz ktos musi zarządząc urzędowo ale szału nie ma przecież to urzędnik tzw. decydent ( na swoim poletku) a robią wydarzenia własnymi siłami inni pracownicy instytucju. nie zapomnij ze działa sektor kultury prywatny totalnie niezalezny od miasta i także wiele robili i robią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2014-10-15)
 • Sam sprawdź. Ja sielewicz odeszła w 2011 r. w kwientiu a w maju mianowali sarnowskiego sam szukaj i sprawdz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-10-15)
 • czwartek, 26 maja 2011 21:34 - Stanowisko kierownicze w Wydziale Kultury obejmie Leszek Sarnowski, który wybrany został w drodze konkursu. . z dniem 1 czerwca br. nowy naczelnik będzie już dyrektorem Departamentu Kultury. www. elblag.eu i co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-10-15)
 • Fakt, najpierw przez miesiąc jeszcze Wydziałem Kultury, od czerwca Departamentm więc RG walnął błąd merytoryczny hłe hłe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-15)
Reklama