UWAGA!

Działania na rzecz osób niepełnosprawnych

Radni sejmiku województwa przyjęli uchwałę określającą zadania, które będą finansowane z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w 2013 roku. Teraz zarząd województwa podzielił środki na realizację tych zadań. Łącznie to ponad 6,8 mln zł.

Środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są przeznaczone na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Każdego roku sejmik województwa określa zadania, na które mają być przekazane pieniądze z Funduszu.
       - W tym roku z pieniędzy PFRON-u w województwie warmińsko-mazurskim dofinansowane zostaną koszty tworzenia i działania zakładów aktywności zawodowej – mówi marszałek Jacek Protas. – Wesprzemy także zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wykonywane przez fundacje i organizacje pozarządowe i roboty budowlane w obiektach służących do rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
       Na dofinansowanie robót budowlanych zarząd przeznaczył 3,6 mln zł. Na zakłady aktywności zawodowej, działające w Elblągu, Giżycku, Kamionku Wielkim, Olsztynie i Biskupcu zabezpieczono 2,9 mln zł. Na działania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wkrótce zostanie ogłoszony otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych. W tym konkursie do podziału będzie 200 tys. zł.
      
Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama