UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Działania na rzecz osób niepełnosprawnych

Radni sejmiku województwa przyjęli uchwałę określającą zadania, które będą finansowane z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w 2013 roku. Teraz zarząd województwa podzielił środki na realizację tych zadań. Łącznie to ponad 6,8 mln zł.

Środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są przeznaczone na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Każdego roku sejmik województwa określa zadania, na które mają być przekazane pieniądze z Funduszu.
       - W tym roku z pieniędzy PFRON-u w województwie warmińsko-mazurskim dofinansowane zostaną koszty tworzenia i działania zakładów aktywności zawodowej – mówi marszałek Jacek Protas. – Wesprzemy także zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wykonywane przez fundacje i organizacje pozarządowe i roboty budowlane w obiektach służących do rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
       Na dofinansowanie robót budowlanych zarząd przeznaczył 3,6 mln zł. Na zakłady aktywności zawodowej, działające w Elblągu, Giżycku, Kamionku Wielkim, Olsztynie i Biskupcu zabezpieczono 2,9 mln zł. Na działania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wkrótce zostanie ogłoszony otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych. W tym konkursie do podziału będzie 200 tys. zł.
      
Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama