UWAGA!

Działania „Truck & Bus”

 Elbląg, Działania „Truck & Bus”
fot. policja

Jutro (8 kwietnia) policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić działania „Truck & Bus” – czyli kontrole pojazdów takich jak ciężarówki oraz autobusy. Funkcjonariusze skupią się głównie na kontroli kierujących tymi pojazdami pod kątem uprawnień, stanu trzeźwości i stanu technicznego samych pojazdów.

- Kontrolowany będzie również czas pracy kierowców – mówi podinsp. Tomasz Piaskowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Inną rzeczą, do której przywiązujemy szczególną uwagę, jest stan techniczny. Za „to” właśnie zatrzymujemy sporo dowodów rejestracyjnych. Dziennie liczba ta przekracza nierzadko kilkanaście sztuk.
       Mniej zatrzymywanych jest praw jazdy. W ciągu doby są to zwykle 1-2 przypadki. Jesli ktoś przekracza dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. Taki przypadek miał miejsce wczoraj (6 kwietnia) około godz. 22: na al. Grunwaldzkiej zatrzymano kierującą, która jechała z prędkością 102 km na godzinę, a więc o 52 za szybko. Jazda ta zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Te 52 km/h to od razu do sądu i nie przyjmować mandatu. Dopuszczalny błąd urządzenia pomiarowego, data ważności legalizacji, warunki i miejsce pomiaru i wyjdzie że prawo jazdy zostanie w kieszeni. Sprawdzone. Polecam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  o.52.za.dużo(2016-04-07)
 • Przy takim zatrzymaniu prawa jazdy do póki nie wyjdzie decyzja administracyjna kierowca normalnie posiada prawko i może legalnie prowadzić pojazd. Żaden policjant nie ma prawa tego podważyć. Kierowca może jedynie zapłacić mandat za brak uprawnień przy sobie 50 zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Kodeksik(2016-04-07)
 • o. 52.za. dużo. .. .. ja pitole ale sie zjarałeś
 • za te wpisy to trzeba zabierać prawo jazdy na zawsze. .. a chociaż kazać zrobić psychotesty
 • Kodeksik. Po pierwsze nie wprowadzaj swoich przepisów, po drugie nie broń wariata grzejącego po mieście stówą.
 • Kryptonim akcji polskiej policji nie może być podany w języku polskim? Po co na siłę ta angielszczyzna?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polak2016(2016-04-08)
 • policjant nie ma prawa wstrzymać uprawnień i zakazać dalszej jazdy na 3 miesiące, może jedynie zatrzymać prawko a decyzje podejmuje odpowiedni organ, policjant jest zmuszony bez łaski wystawić odpowiedni dokument na dojazd do domu w takim przypadku.
 • " Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy z przyczyn, o których mowa w ust. 1 pkt 1a, uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku, o którym mowa w art. 136 ust. 1a — w okresie 72 godzin. "
Reklama