UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzieci muszą poczekać

Elbląg, Z zabawą na nowym placu w parku Modrzewie, niestety, maluchy muszą jeszcze poczekać
Z zabawą na nowym placu w parku Modrzewie, niestety, maluchy muszą jeszcze poczekać (fot. arch. AD)

Plac zabaw w parku Modrzewie miał cieszyć najmłodszych w wakacje. Niestety, kolejne przetargi ogłoszone przez Urząd Miejski nie wyłoniły wykonawcy.

Plany są. Nowy plac zabaw będzie zlokalizowany w miejscu już istniejącego, zgodnie z projektem usytuowania urządzeń zabawowych uzgodnionym z Konserwatorem Zabytków. Wyposażony będzie w urządzenia (zestawy zabawowe o konstrukcji drewnianej, karuzelę wieloosobową, huśtawkę wahadłową podwójną, konstrukcję linową, bujaki) spełniające obowiązujące normy, a więc zapewniające dzieciom jak największe bezpieczeństwo podczas zabawy. Część dla najmłodszych dzieci ma być wyłożona bezpieczną nawierzchnią syntetyczną i ogrodzona, na wzór placu zabaw w Parku Kajki.
       Pierwszy przetarg ogłoszony 16 maja zakończył się niepowodzeniem. Złożono trzy oferty, których treść - z powodów technicznych - nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykonawcy nie potwierdzili, że oferowane przez nich urządzenia i wyposażenia placu zabaw posiadają wymagane przez Zamawiającego certyfikaty poświadczające spełnienie wymagań obowiązujących w tym zakresie Polskich Norm.
       19 lipca ogłoszono drugi przetarg. I znowu wystąpiły problemy. Wpłynęło pięć ofert, ale…
       - 4 sierpnia nastąpiło otwarcie ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na budowę placu zabaw. Jednak żaden z wykonawców nie złożył kompletu wymaganych dokumentów – informuje Kamil Czyżak z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych wykonawcy zostaną wezwani do uzupełnienia brakujących dokumentów.
       Cóż, na nowy plac zabaw dzieci muszą jeszcze poczekać.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama