UWAGA!

Dzieci „na gapę” i kolędowanie w tramwaju

 
Elbląg, Temat bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami wraca jak bumerang
Temat bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami wraca jak bumerang (fot. MS, arch. portEl)

Przedszkolaki i uczniowie za darmo autobusem i tramwajem – taki pomysł zgłosił podczas dzisiejszej (16 listopada) sesji Rady Miejskiej Paweł Kowszyński z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W kwestii komunikacji miejskiej, choć w innym tonie (a nawet tonacji) zabrali głos radni Platformy Obywatelskiej, Robert Turlej i Wojciech Karpiński. Zaproponowali ... nagranie świątecznych zapowiedzi przystanków – na melodie kolędowe.

Paweł Kowszyński powołał się na przykłady innych polskich miast, w tym na Częstochowę, która właśnie przymierza się do takiego rozwiązania. Chodzi o zwolnienie z opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej przedszkolaków oraz uczniów elbląskich szkół publicznych.
       - Usprawniłoby to ruch na elbląskich arteriach, częściowo odciążyłoby budżety elblążan, a także zachęciło mieszkańców ościennych gmin do zapisywania dzieci do elbląskich placówek oświatowych – argumentował radny PiS. - Warto pomyśleć nie tylko o finansach ZKM, ale i o ogólnym interesie elblążan. Takie rozwiązanie byłoby wprowadzane etapami i oparte na doświadczeniach innych miast – wskazywał Paweł Kowszyński.
       Z kolei radna Maria Kosecka zwróciła uwagę na to, że „Elbląg nie jest w niebezpieczeństwie finansowym” i zasugerowała, że miasto stać na takie rozwiązanie.
       - Zgłaszałam podobny wniosek do prezydenta Elbląga, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi – mówiła.
       O bezpłatną komunikację miejską - o czym również przypomniał dziś – zabiegał radny PO Antoni Czyżyk.
       - W 2012 r. złożyłem taki wniosek – przypomniał.
       O komunikacji miejskiej, ale w innym tonie (a nawet tonacji) mówili radni Platformy Obywatelskiej Robert Turlej i Wojciech Karpiński.
       - Chodzi o kolędowe zapowiedzi przystanków – taką interpelację złożył radny Turlej. - W okresie przedświątecznym byłoby miło podróżować tramwajem czy autobusem słysząc zapowiedzi przystanków nagranych na melodie znanych kolęd. Akompaniament nagrałby radny Wojciech Karpiński. Taka zmiana zwiększyłaby zainteresowanie komunikacją miejską – zakończył.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na bezpłatne przejazdy to są pieniądze? "Elbląg nie jest w niebezpieczeństwie finansowym" - to czemu nie chcieliście dac podwyżek motorniczym? Słucham panią, Pani Kosecka!!! Hipokryzja! Kłamiecie w żywe oczy!
 • Absurd. Tylko bilety miesięczne dla uczniów są w stanie utrzymać komunikację miejską w średnim stanie jaki jest dzisiaj. Już darmowe przejazdy mają emeryci a jak dojdzie do tego podstawówka to komunikacja miejska upadnie. Większość młodzieży już dziś wybiera auto, tuż po zdaniu egzaminu na prawo jazdy i ludzie dorośli tak samo. Głupi pomysł. Nie jesteśmy miastem pokroju innych, większych gdzie komunikacja jest darmowa. Nóż na pomyśleć o niższej cenie biletu dla wszystkich niż o rozdawnictwie bezpłatnych przejazdów. Z resztą komunikacja miejska to nieporozumienie- autobusy jeżdżą stadnie a czas oczekiwania po takim stadzie jest niebotycznie długi. I nad tym też należy się zastanowić.
 • Po wczorajszym występie PO w PE żaden członek, a niewątpliwie są to członki, nie ma prawa zabierać głosu w Polsce w sprawach Polaków. Do tej pory byłem apolityczny. Od dzisiaj możecie nazywać mnie ekstremą biało czerwoną. Jeżeli powstaną w Elblągu bojówki do lania zdrajców ojczyzny przyłącze się.
 • A jak będzie przejeżdżać koło UM to marsz żałobny.
 • Panie Turlej, na litość Boską! Odrobinę powagi i szacunku dla obecnych!!!!
 • Z jakiej to racji mają mieć za darmo ? Większość dostaje różnego rodzaju świadczenia a 40 zł na bilet to nie majątek, tym bardziej że jakoś biednie te dzieci nie wyglądają.
 • pan Kowszyński jest z innej planety chyba i zapomniał że już nie ma gimnazjów. pan Turlej zresztą też nie z ziemi chyba jest - do przedświątecznego kolędowego harmidru chce dorzucić nam jeszcze dodatkowy HAŁAS w komunikacji - BEZNADZIEJNE POMYSŁY BEZradnych ODERWANYCH OD RZECZYWISTOŚCI!!!
 • A jak będzie jechać Grunwaldzką to powinni grać black metal bo szyny takie krzywe że pasażerami miota jak szatan.
 • no patrzajta, jak to przed wyborami, raptownie wszyscy myśleli i mówili o zniżkach za jazdę, no cholera śmiech na sali, przebudziły się nieroby z letargu. !!!!!
 • a już ten Turlej to chyba coś brał nibezpiecznego
 • Ręce opadają na pomysły Turleja. Weź się Pan za konstruktywną pracę- najlepiej fizyczną to przejdzie ochota na głupotę. Ale jak głosować za godność dla niepełnosprawnych to nie ma Pan nic do powiedzenia- tylko kolędy, napisy, pikniki w parku- same du. .. perele a kaska co miesiąc płynie
 • I jeszcze każdy motorniczy tramwaju i kierowca autobusu w uniformie Świętego Mikołaja z dzwoneczkiem. A tak na poważnie, w okresie świątecznym można by było odtwarzać kolędy w trakcie jazdy i to na tyle.
Reklama