UWAGA!

Dziecięca Monarchia

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Elblągu potrwają kilka dni.

W sobotę, 1 czerwca, od godz. 10 do 15 na Placu Jagiellończyka odbywać się będzie festyn z konkursami, zabawami i występami muzycznymi. O godz. 11 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury rozpocznie się Ogólnopolski Punktowy Turniej Tańca Sportowego, w którym - we wszystkich kategoriach wiekowych i wszystkich klasach tanecznych - wystąpią tancerze z Polski i Rosji. Drugie spotkanie tancerzy - Międzynarodowy Integracyjny Turniej Tańca Sportowego - rozpocznie się o godz. 19. Będzie można podziwiać niepełnosprawnych tancerzy z Litwy, Niemiec, Rosji i Polski.
     Nieco wcześniej - o godz. 16 - w kinie Światowit rozpocznie się szósta edycja Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Dziecięce Oskary". Do 9 czerwca mali elblążanie obejrzą dziewięć filmów, z których 30-osobowe dziecięce jury wybierze najlepsze w pięciu kategoriach: ulubiony bohater i bohaterka, najładniejsza muzyka, scenografia i kostiumy oraz najlepszy film. W niedzielę o godz. 16 wyświetlany będzie film "Harry Potter i kamień filozoficzny", w poniedziałek, 3 czerwca, będzie można obejrzeć polską produkcję "Tytus, Romek i A'Tomek w krainie złodziei marzeń", we wtorek - "Wielki Powrót Piotrusia Pana", w środę - "Tryumf Pana Kleksa", a w czwartek "Potwory i spółkę". Te projekcje rozpoczynać się będą o godz. 16.30. W piątek pokazany zostanie niedawny przebój - "Shrek", a w sobotę - film "Ratunku, jestem rybką". Oba ostatnie filmy wyświetlane będą o godz. 16. Filmom towarzyszyć będą konkursy.
     W czasie niedzielnej gali, której towarzyszyć będzie premiera filmu "Epoka lodowcowa", rozdane zostaną dziecięce Oskary.
     Bilet na jeden film kosztuje 8 złotych (rodzice zapłacą 9 złotych), karnet na wszystkie filmy oprócz gali - 35 złotych (przy zakupie dwóch karnetów trzeci gratis), a na galę 12 złotych (rodzice - 14 złotych),
     Jeszcze w niedzielę, 2 czerwca, w WOK-u odbędzie się kolejna taneczna impreza - III Ogólnopolski Festiwal "Dziecięce Konfrontacje Taneczne", od 9 na Placu Jagiellończyka otwarty dla wszystkich Uliczny Turniej Piłki Koszykowej, a od godz. 10 do 15 w parku Modrzewie tradycyjna harcerska zabawa w Krainie Piegusa.
     Cykl imprez, które odbywać się będą w Wojewódzkim Ośrodku Kultury nosi nazwę "Dziecięca Monarchia".
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama