UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziecko musi mieć własny paszport

Od 26 czerwca dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały posiadać własny dokument podróży. Dokumentem dla dzieci może być paszport, paszport tymczasowy oraz - w zależności od celu podróży - dowód osobisty.

Jak przypomina MSW, zmiana dotyczy dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r. - od tego czasu wydawane są tylko paszporty indywidualne, zgodnie z zasadą "jedna osoba - jeden paszport". Utrata ważności wpisów dziecka w paszporcie nie wpływa na termin ważności paszportu rodzica.
       - Biorąc pod uwagę zbliżające się wakacje, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zwróciło się do wszystkich urzędów wojewódzkich, aby wnioski paszportowe dzieci, których wpis w paszporcie rodziców traci ważność 26 czerwca tego roku, były realizowane priorytetowo. Ze swojej strony MSW dołoży wszelkich starań, aby produkcja dokumentów paszportowych dla osób, których wpisy w paszportach rodziców tracą ważność, była jak najszybsza - zapewnia resort.
       Utrata ważności wpisów dzieci w paszportach rodziców od 26 czerwca tego roku wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej.
       Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego działają 4 punkty paszportowe, w których można składać wnioski – dwa w delegaturach Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu i Ełku oraz w Terenowych Punktach Paszportowych w Bartoszycach i Giżycku.
       Planując podróż za granicę, wniosek należy złożyć odpowiednio wcześniej.
       Od początku 2012 r. do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego złożono ponad 21,5 tysiąca wniosków paszportowych.
       W Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, by ułatwić załatwianie spraw wprowadzono elektroniczny system numerkowy. Wszelkie informacje dotyczące paszportów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego www.olsztyn.uw.gov.pl.
      
Edyta Wrotek, Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama