UWAGA!

Dzień bez Przemocy w Gimnazjum nr 7

Elbląg, Dzień bez Przemocy w Gimnazjum nr 7

Dyrektor Gimnazjum nr 7 w Elblągu oraz Zespół Pedagogiczno-Psychologiczny, w ramach Ogólnopolskiego Programu Szkoły bez Przemocy, organizuje w dniu 10 czerwca 2010 trzecie obchody „Dnia bez Przemocy”. Będzie to święto tych, którzy aktywnie działają na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej.

W czwartek, 10 czerwca, o godz. 12.00 rozpoczynamy obchody debatą, na którą zostali zaproszeni liczni goście m.in.: pracownicy Sądu Rejonowego, Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, Izby Dziecka, przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Wydziałów Edukacyjnego i Społecznego, Dyrektor PPP-1, Dyrektorzy SP 4, 14, 16, 21 i inni goście oraz delegacje rodziców uczniów Gimnazjum nr 7 w Elblągu.
       O godziny 13.00 proponujemy happening, warsztaty: medyczny – prowadzony przez Koordynatora Działu Ratownictwa Medycznego oraz warsztat obrony bezpośredniej, który poprowadzą pracownicy Agencji Ochrony Dogmat. Na zakończenie happeningu zostanie wypuszczonych 300 czerwonych balonów, które są symbolem walki z przemocą i agresją.
       Obchody zakończy występ zespołu muzycznego „Na ostatnia chwilę” – są to gdańscy muzycy, którzy poprzez muzykę realizują program profilaktyczny dla młodzieży.
       W trakcie trwania obchodów zapraszamy na wystawę prac fotograficznych. Uroczysty wernisaż tej wystawy będzie miał miejsce 18 czerwca w Galerii „Miś” przy ul. Fabrycznej. Ponadto, podczas imprezy serwowana będzie wojskowa grochówka i ciasto.
       Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zapobiegać agresji, przemocy czy uzależnieniom. Prosimy aby uczestnicy i goście byli ubrani w czerwone koszulki lub inne dodatki w tym kolorze.
       Gimnazjum nr 7 w Elblągu działa według Kodeksu Szkoły bez Przemocy. Priorytety jakie obraliśmy to: wspólnie działamy przeciw przemocy, zawsze reagujemy, rodzice są z nami… oraz pozostałe wynikające z Programu. Gimnazjum spełnia wszystkie standardy jakie zawiera kodeks SBP, „bliska jest mu idea walki z przemocą”. Na co dzień pracujemy zgodnie z programami wychowawczymi, które są opracowane m.in. w kodeksie SBP. W „Dniu bez Przemocy”, jaki organizujemy, jednoczymy się z licznymi instytucjami, z którymi współpracuje szkoła, rodzicami i środowiskiem lokalnym.
      
Olga Karolczuk, Gimnazjum nr 7
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama