UWAGA!

Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili, Tadka i innych

2013-10-02
Aktualizowany 2013-10-11 13:15
Elbląg, Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili, Tadka i innych

W sobotę, 12 października w godz. 11-17 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Rejestracja to zaledwie 10 minut. 10 minut, które może okazać się darem życia dla kogoś walczącego z białaczką.

Dzień Dawcy Szpiku w Elblągu dedykowany jest Kamili i Tadkowi.
       Tadek ma 14 lat, interesuje się łucznictwem tradycyjnym. Trenował kajakarstwo a obecnie jest piłkarzem ręcznym w drużynie MKS Truso Elbląg. Lubi fotografować przyrodę, myśli o skończeniu studiów medycznych. Niestety, w sierpniu bieżącego roku zdiagnozowano u Tadka ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na początku września przebadano dwóch młodszych braci Tadka na zgodność potencjalnych dawców szpiku, niestety żaden z nich nie jest zgodny i nie może być dawcą. Tylko niespokrewniony dawca może uratować Tadeuszowi życie.
       Kamila ma 30 lat. Po wakacjach zamierzała wrócić do pracy – uczy chemii w technikum. Diagnoza, którą postawiono Kamili nie pozwoliła na to - ostra białaczka mieloblastyczna. Kamila jest miłośniczką psów, a książki fantasy powodują, że zapomina o świecie. Jest mamą półtorarocznego Antosia. Do niedawna największym marzeniem Kamili było mieć Antosia, teraz marzy o tym, by z nim być. Prosimy o szansę bycia Kamili razem z synkiem. Zostań dawcą!
      
       Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili, Tadka i Innych uświetni szereg przygotowanych atrakcji, które poprowadzi konferansjer Marcin Szesza.
       W programie:
       11.00 koncert Tomasza Steńczyka
       12.00 koncert zespołu Sounds Like The End Of The Word
       13.00 pokaz i otwarty trening ZUMBY prowadzony przez Katarzynę Gogol–Urbańską instruktorkę zumby
       14.00 prezentacja teatru pantomimy przygotowana przez uczniów SP nr 25 w Elblągu
       14.15 pokaz i otwarty trening CAPOEIRY prowadzony przez Contra Mestre Galo
       15.15 kulturyści
       16.00 koncert Aleksandry Józefów i Marcina Gawdzisa
       oraz
       - gry planszowe z Fabryką Działań Niemożliwych
       - warsztaty dla dzieci z toruńskim artystą Arkiem Pasożytem
       - szczudlarze z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego
       - dla najmłodszych pokaz samochodów policyjnych i wozu strażackiego
       Do akcji przyłączył się również PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Tadzio jest czynnym członkiem Klubu Turystyki Kajakowej Drużno działającego w ramach PTTK. Na chętnych będzie czekał pod ratuszem wykwalifikowany przewodnik i o godz. 12, 13, 14 oraz 15 będzie oprowadzał grupy po zabytkach Starego Miasta - katedrze św. Mikołaja i Bramie Targowej.
      
       12 października czekamy na tych, którzy chcą się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku, na tych, którzy są już zarejestrowani, na tych, którzy nie mogą się zarejestrować oraz na tych, którzy mają jeszcze wątpliwości.
       Zapraszamy wszystkich elblążan na to wyjątkowe wydarzenie. Przyjdźcie do nas z całą rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i bądźcie z nami w tym ważnym dla Kamili i Tadka dniu.
       Zapraszają organizatorzy akcji: Fundacja DKMS Polska, Fundacja Dlaczego Pomagam, oraz rodziny i przyjaciele Kamili i Tadka.

       Honorowymi gośćmi Dnia Dawcy będą Marek Pruszak Wiceprezydent Elbląga oraz Jan Zorena, elblążanin, który w ubiegłym roku podzielił się szpikiem z chorym na białaczkę.
       Patronat Honorowy nad Dniem Dawcy Szpiku dla Kamili, Tadka i Innych objął Jerzy Wilk Prezydent Elbląga.

      
Anetta Szczepińska, Fundacja Dlaczego Pomagam
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Proces rejestracji trwa krótko, jest bezbolesny i bardzo potrzebny. A jak wygląda dalszy proces (od strony dawcy) jeżeli okaże się, że udało się dobrać dawcę do biorcy? Ile ta "procedura" trwa, na czym polega. .?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  zainteresowany_tematem(2013-10-02)
 • wszystkie informacje są m.in na stronie www.dkms.pl, wystarczy sie rozejrzec
 • Dziękuję za link, chociaż ostatnia uwaga była niepotrzebna. Szukam dlatego pytam. Google nie zawsze na wszystko odpowie poprawnie. Przy tego typu akcjach, jaka opisana jest w artykule powyżej temat zawsze kończony jest na etapie "zarejestruj się". Teraz już wiem, że docelowa procedura trwa 4h - 3 dni (jeśli komórki pobierane są ze szpiku). Wg mnie podawanie takich informacji też jest konieczne, żeby potencjalni dawcy po pozytywnej weryfikacji nie wycofywali się, bo czegoś wcześniej nie wiedzieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  zainteresowany_tematem(2013-10-02)
 • Informacje o tym jak wygląda pobór, skąd jest pobierany szpik, gdzie i ile trwa, tłumaczone są każdemu z osobna na takim dniu dawcy. Także zapraszam 12.10 a wszystko wytłumaczymy :)
 • Pozdrowienia dla Pani Kamili ! Jesteśmy z panią, wierzymy, że wszystko będzie dobrze !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  uczniowie(2013-10-02)
 • Będziemy z Wami! Dacie radę!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AgaElbląg(2013-10-02)
 • 15.00 Iwona Kowalska BODY ATTACK :-)
 • Ja się dziś zarejestrowałam przez internet do bazy potencjalnych dawców szpiku i czuję się jakoś lepiej jako człowiek. Nawet jeśli pobranie szpiku ma boleć, to jeżeli mogę tym dzięki temu uratować komuś życie, zrobię to! Zachęcam ludzi do rejestracji, w Polsce jest wciąż bardzo mało dawców, a co godzinę ktoś się dowiaduje, że ma białaczkę. W ogóle pomagajmy sobie, ludzie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  VisageUla(2013-10-12)
 • .. ., ale jak przez internet ? Przecież trzeba przy rejestracji oddać próbkę krwi !
 • Trzeba iść i nie ma się czego bać. Wystarczy sobie zadać pytanie, czy wachałbyś się gdybyś sam był chory? Chyba nie. ..
 • wystarczy slina
 • dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowa. A najbardziej za to, że rejestrujecie się jako dawcy. To dla mnie najlepsza pomoc. .. .dziękuję. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kamilamamaAntosia(2013-11-21)
Reklama