UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Dawcy Szpiku dla Tadka i innych

 
Elbląg, Tak było podczas pierwszej akcji,
Tak było podczas pierwszej akcji, fot. Anna Dembińska (arch. portElu)

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów w Elblągu organizowany jest po raz kolejny Dzień Dawcy Szpiku dla Tadka i innych.

„Cześć, mam na imię Tadek, mam 14 lat, interesuję się łucznictwem tradycyjnym. Trenowałem kajakarstwo, a obecnie jestem piłkarzem ręcznym w drużynie  MKS-Truso Elbląg. Lubię fotografować przyrodę, myślę o skończeniu studiów medycznych. Niestety 14.08.2013 zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na początku września przebadano moich dwóch młodszych braci:  11-letniego Mateusza i 8-letniego Tymoteusza, na zgodność jako potencjalnych dawców szpiku. Niestety, żaden z moich braci nie może być dawcą dla mnie. Tylko niespokrewniony dawca może mnie uratować.“
      
       W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.
       Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizujemy w Elblągu Dzień Dawcy Szpiku dla Tadka i innych. Historia Tadka poruszyła serca ludzi w wielu miastach.
       Na apel odpowiedziały również instytucje w Elblągu i w kilku miastach Polski, czego efektem jest akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w 78 instytucjach jednocześnie.
       Rejestracja potencjalnych dawców w Elblągu odbędzie się w dniach 28 i 29 października w godz. 10.30 - 17 w oddziałach Banku Zachodniego WBK S.A. przy ul. Płk. Dąbka 8-12 (tel. 55 236 58 70) oraz ul. Grunwaldzkiej 2 (tel. 55 230 69 06).
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • W najbliższy poniedziałek i wtorek /28 i 29.10,Bank Zachodni WBK organizuje kolejną rejestrację DAWCÓW SZPIKU poprzez pobranie wymazu z błony śluzowej wew. strony policzka /metoda patyczkowa/. 9:00 - 17:00 w oddz. Płk. Dąbka 8-12 10:30- 17:30 w oddz. Grunwaldzka 2.Kamila, Tadek i inni czekają. .I TY możesz podarować komuś ŻYCIE.
Reklama