UWAGA!

Dzień Dziecka

Elbląg, Dzień Dziecka
fot. michalpawlowicz.com

Pierwszego czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Świętować w tym samym czasie będą m.in. Czechy, Słowacja, Ukraina. To święto powstało w 1952 roku i miało na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom, na całej kuli ziemskiej. Jednak od tamtego czasu całkowicie zmieniło swój charakter i mało kto pamięta o pierwotnym znaczeniu tego dnia.

Dziś Dzień Dziecka to przede wszystkim prezenty, imprezy i zabawy. W szkołach, przedszkolach, ale także parkach czy domach kultury odbędą się konkursy dla najmłodszych, dzieci będą więc miały w czym wybierać.
       W Elblągu nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych. 5 czerwca odbędzie się impreza plenerowa przeznaczona dla dzieci. Program rozrywkowo-konkursowo-zabawowy organizowany będzie przez Dom Kultury Zakrzewo. W Nowej Holandii z kolei 29–30 maja oraz 1 czerwca dzieci z okazji swojego święta będą mogły wziąć udział w konkursach, zabawach, loteriach, pokazach. Również księgarnie organizują spotkania literackie dla najmłodszych m.in. Świat Książki przy ul. Garbary zaprasza wszystkich najmłodszych do swojej siedziby 1 czerwca. Motocykliści, jak zwykle, nie zawiodą dzieciaków i pojawią się na Bulwarze Zygmunta Augusta 30 maja ok. godz. 11. W ten sam dzień, w niedzielne południe w Parku Modrzewie odbędzie się kolejna edycja Festynu Rodzinnego „W Krainie Króla Piegusa”.
       Ale przecież najważniejszym aspektem dzisiejszego Dnia Dziecka jest możliwość spędzenia wspólnie czasu. Rodzice dają swoim pociechom nie tylko prezenty, ale i poświęcają im więcej, niż zwykle, wspólnych chwil. Nic nie zastąpi wspólnego wyjścia na lody, do kina czy po prostu spaceru po Bażantarni.
       Prezent na taki dzień powinien przede wszystkim sprawić frajdę dziecku, a nie zaspokajać ambicje jego rodziców. Jeśli więc chłopiec marzy o kolejnym samochodziku, niech go otrzyma, a może do tego spodoba mu się książka o wyścigowych autach? Dziewczynka chce lalkę, chociaż ma ich już kilkanaście, ale przecież to są jej marzenia! Do lalki można dorzuć piłkę czy książkę z wierszykami dla dzieci.
       Najważniejsze jednak to słuchać dzieci, rozmawiać z nimi i spędzać jak najwięcej czasu. Ważniejsze niż prezenty są wspólne, radosne chwile, które będą najpiękniejszymi wspomnieniami z dzieciństwa.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama