UWAGA!

Dzień Matki Ziemi

W niedzielę obchodzony będzie na całym świecie "Dzień ziemi". Z tej okazji w Elblągu odbędzie się tylko uroczystość wyróżnienia uczniów elbląskich szkół, najbardziej zaangażowanych w ochronę środowiska.

Pomysł zorganizowania tego święta narodził się 31 lat temu w Stanach Zjednoczonych i z czasem stał się świętem ogólnoświatowym. Ma on przypominać wszystkim mieszkańcom naszego globu o problemach ochrony środowiska.
     - Podejmowane szczególnie przez młodych ludzi ekologiczne przedsięwzięcia, programy badawcze, udział w akcjach ekologicznych świadczą o zaangażowaniu w sprawy naturalnego środowiska naszego miasta - podkreśla Jolanta Warzecha, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Elblągu. - Ta działalność również przyczyniła się do otrzymanych wyróżnień i nagród, jakie nasze miasto otrzymało w ostatnim okresie.
     Z okazji światowego Dnia ziemi w Elblągu nie zaplanowano żadnych szczególnych imprez.
     Jedynie wzorem lat ubiegłych prezydent Henryk Słonina wyróżni najbardziej aktywnych uczniów elbląskich szkół zaangażowanych w sprawy ochrony środowiska. Uroczystość zaplanowano na 8 maja br. w Urzędzie Miejskim. W ramach promowania edukacji ekologicznej miasto zakupiło zestaw gier planszowych "Zielone ścieżki", propagujące m.in. selektywną zbiórką odpadów oraz ochronę zieleni. Gry te zostaną rozdane w elbląskich szkołach i przedszkolach, które szczególnie zaangażowane są w edukację ekologiczną.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama