UWAGA!

Dziewięć procesji w Elblągu

 Elbląg, Dziewięć procesji w Elblągu
fot. Mikołaj Sobczak (arch. portEl.pl)

W najbliższy czwartek ulicami Elbląga przejdzie łącznie 9 procesji obchodów święta Bożego Ciała. Wszystkie będą miały miejsce pomiędzy godzinami 10 a 14. Policjanci, którzy zabezpieczają przemarsz apelują do kierowców o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Poniżej podajemy planowane trasy oraz godziny rozpoczęcia i zakończenia procesji:

Procesja 1

TRASA : J. Kasprowicza ( z kościoła Św. Józefa Robotnika ) – T. Boya-Żeleńskiego – Fromborska – Wileńska – Fromborska – Z. Nałkowskiej – Staffa – Przybyszewskiego– Niemcewicza

Początek procesji godz. 10.00 (+/- 10 minut) zakończenie 11.30

 

Procesja 2

TRASA : ul. Rawska – Pabianicka – Morszyńska - Grottgera – Pabianicka - ul. Rawska powrót do kościoła

Początek procesji godz. 10.15 (+/- 10 minut) zakończenie 12.00

 

Procesja 3

TRASA : Robotnicza – Pionierska – Żeglarska –Cicha – Brzozowa – Jaśminowa (kościół M.B. Królowej Polski)

Początek procesji godz. 10.45(+/- 10 minut) zakończenie 13.00

 

Procesja 4

TRASA : ul. Willowa – ul. Sadowa – ul. Kolejowa – ul. Kossaka – ul. Chełmońskiego – ul. Wyczółkowskiego – ul. Willowa

Początek procesji godz. 12.45 (+/- 10 minut) zakończenie 14.00

 

Procesja 5

TRASA : Agrykola do kościoła Wszystkich Świętych – Górnośląska - Nowowiejska – dojście chodnikiem kościół św. Brunona Kosynierów Gdyńskich

Początek procesji godz. 11.00 (+/- 10 minut) zakończenie 12.00

 

Procesja 6

TRASA: Katedra – Mostowa - Wigilijna – Giermków – Hetmańska – 1-go maja – Pocztowa – Wigilijna – Przymurze – Rzeźnicka- Mostowa 18 (Dom Parafialny)

Początek procesji godz. 11.00 (+/- 10 minut) zakończenie 13.00

 

Procesja 7

TRASA: Z (kościoła Św. Wojciecha)– Wiejska – Odrodzenia do (kościoła Św. Rodziny) z kościoła (Św. Rodziny)- Odrodzenia- Płk. Dąbka - Węgrowska - Robotnicza-Krakusa – Klimuszki (kościoła Św. Pawła)– Obr. Pokoju -Wiejska – Podgórna do

Początek procesji godz. 10.45 (+/- 10 minut) zakończenie 13.00

 

Procesja 8

TRASA : św. Brata Alberta ul. Częstochowska – Legionów – Niepodległości – Broniewskiego - Sobieskiego kościół Św. Rafała Kalinowskiego

Początek procesji godz. 11.00(+/- 10 minut) zakończenie 12.30

 

Procesja 9

TRASA : kościół p.w. Trójcy Świętej Kielecka – Łódzka – Skrzydlata – Mielczarskiego – Malborska – Łódzka -Olsztyńska - Kielecka

Początek procesji godz. 11.00 (+/- 10 minut) zakończenie 12.00

Policja realizując te działania jak co roku będzie współdziałała z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, oraz Strażą Miejską.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chyba procesja z kościoła Wszystkich Świętych
 • Bałwochwalcy bigoteria martwa duchowo i faryzeusze z KRK będą nosić na poduszkach bałwany, deski i figury będą obrażać Boga żywego i z premedytacją łamać jego przykazanie Biblijne które jest napisane i ostrzega: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. " Otwórzcie oczy i uwierzcie w Ewangelię, bo idziecie prosta droga na zatracenie. Hashtagi: #SlowoPanamaznaczenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  26
  Miej Boga w sercu.(2023-06-07)
 • Księga Wyjścia 20:1-17 Tam jest cały dekalog przekręcony przez faryzeuszy dla drenowania kieszeni baranów które nie znają Bożego Słowa. Otwórz Słowo i zacznij myśleć mózgiem i tak jak mówi Bóg, a nie jak dewianci w sukienkach którzy broczą w grzechach kłamią i oszukują ludzi śmiejąc się z bezmyślnych ludzi na których można się dorobić. Ks. Wyjścia 20:3"3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, bo Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który za nieprawość ojców karze synów do trzeciego i czwartego pokolenia, tych, którzy Mnie nienawidzą.6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  15
  Miej Boga w sercu.(2023-06-08)
 • @Miej Boga w sercu. - Swoją procesję miałeś/aś 04.06 w Warszawie
 • @Miej Boga w sercu. - A Ty pewnie Jehowy? Znałem osobiście kilku, każdy fałszywy a jeden z nich był osobą który mnie najbardziej w życiu oszukał. Oni przestrzegają zasad co najwyżej w swoim gronie a poza... hulaj dusza piekła nie ma.
 • @E-g - Tępy pisowcu Hashtagi: #Janek
 • Róbcie sobie pochody za miastem albo wokół kościołów.. Jak można wierzyc w takie bzdury. Fajny jest ten wasxbog zwłaszcza jak ludzi na wojnę wysyła. Hashtagi: #Ewa
 • Zabłysła monstrancja Zadrżała ziemia zabłysły monstrancje w procesjach Bożego Ciała ze śpiewem na ustach w wielkiej modlitwie ruszyła procesją Polska cała. Z pokorą w sercu ugięły się kolana serca zabiły uroczyście i poszły tłumy towarzyszyć panu w celebrze i kapłanów asyście. Dziewczęce ręce sypnęły kwiatki całe kwieciste kobierce dzwonią dzwoneczki przy każdej stacji i każdy w pokucie uderza się w serce. Kolejna stacja kolejna modlitwa kolejne do pana przesłanie od powietrza głodu ognia i wojny uchroń nas panie. Znów błysk monstrancji i zapach kadzidła przed nami kolejna stacja i droga jest tak uroczyście i podniośle czujemy w sercach obecność boga. Wciąż idą tłumy całe rodziny by ujrzeć dziś pana oblicze z otwartym sercem w wielkiej pokorze tak wielkie że ich nie zliczę. A bóg idzie z nami lśni w słońcu monstrancja a za nim ludzkie gremia witają go kwiaty ptaki na drzewach i cała Polska ziemia. Henryk Siwakowski.
 • Dzwony zabiły. Zabiły dzwony w ten niezwykły czwartek Jezus nam przyszedł w odwiedziny rusza procesja Bożego Ciała idą powoli całe rodziny Radość na twarzach ich się maluje i niosą w rękach kwiaty a każdy bukiet jest z polnych kwiatów niezwykły przebogaty, Złożą go Panu na ołtarzu dosłownie za chwil parę kwiaty zebrane z polskiej ziemi dla Pana na ofiarę. Czuję kadzidła wonny zapach i blask monstrancji w blasku słońca klękają ludzie przed jej obliczem wciąż idą tłumy ciągną bez końca. Pod baldachimem kapłan kroczy w monstrancji niesie Ciało Boże słońce oświetla złotą monstrancję i ciepło jest na dworze. Bądź pozdrowione Boże Ciało w dymie kadzideł w blasku złota Klękają ludzie w obliczu Pana dla niego dziś ta Golgota. Sypią kwiatuszki śliczne dziewczynki mijając kolejne stacje widać wzruszenie na ludzkich twarzach i pełna adorację. A te dziewczynki są jak aniołki mają prześliczne białe sukienki na piersi koszyczki z kwiatkami małe niezwykłe całe białe. Z ściśniętych gardeł śpiew się wyrywa i słychać modlitwę kapłana kolejna stacja znak krzyża na czole klękamy na kolana. I czuję w tej chwili że Bóg idzie z nami monstrancja błyszczy w blasku słońca jak okiem sięgnąć idzie procesja długa poważna i bez końca. Henryk Siwakowski.
 • platfusy to modlą się do guźca
 • Ale pochód PO ta może być na ulicach, puknij się w łeb
 • Jakby się nie można zgadac i zrobic 1 procesje ale nie... pół miasta zatkane... slużby wsje na dyżur, ludzie nie mogą miec wolnego weekendu bo 9 procesji idzie. Widac zgodnosc katolicką elbląskich parafii.
Reklama